Vatandaşlara aşı bilgilendirmesi Vatandaşlara aşı bilgilendirmesi

Türkiye işçi hareketinin duayen isimlerinden, Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikasının sevilen lideri Pevrul Kavlak, kısa süre önce kanser tedavisi gördüğü Ankara'daki bir hastanede yaşamını yitirdi. Kavlak, yarın düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Kavlak'ın cenazesi, Türk Metal Sendikası önünde yapılacak anma töreninin ardından, asıl memleketi Kırıkkale'de toprağa verilecek. Saat 12.00'de başlayacak tören, sevenlerini ve mesai arkadaşlarını bir araya getirecek.

Pevrul Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz 9 Şubat'ta görevlerinden çekilmişti. Onun yerine, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı olarak Uysal Altundağ atanmıştı.

Pevrul Kavlak Kimdir?

1962 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelen Kavlak, iş hayatına 1979'da başladı. Silah ve tüfek üretimi yapan M.K.E.K. fabrikasında işe adım atan Kavlak, ardından Profilo Telra Elektronik San. A.Ş. ile profesyonel hayatını zenginleştirdi.

Türk Metal Sendikası içerisinde çeşitli kademelerde görev alan Kavlak, 1992 yılında mali sekreter, 1995'te şube sekreteri ve 1998'de şube başkanı olarak seçildi. 2002 yılında Genel Sekreterlik görevine yükselen Kavlak, 2009'da ise Genel Başkan olarak Türk Metal Sendikası'nın liderliğini üstlendi. Evli ve iki çocuk babası olan Kavlak, aynı zamanda "Sosyal Sendikacılık" adında bir kitabın yazarıdır.

Kavlak'ın vefatı, işçi hareketinde büyük bir boşluk yaratırken, onun mücadeleci ruhu ve adanmışlığı uzun yıllar boyunca hatırlanacak.

Editör: Haber Merkezi