Havalar ısındı. Çerkezköy’de hafta sonu piknikçilerin uğrak yeri Kuşbahçe oldu. Ancak bugünkü manzara pek de iyi değildi. Güzel havada piknik yapanlar her zamanki gibi çöplerini bölgede bırakıp evlerine döndü. Kuşbahçe’de bugün manzaranın adı 'çöp yığını' oldu.

Kavşakta çarpıştılar: motosiklet sürücüsü yaralı Kavşakta çarpıştılar: motosiklet sürücüsü yaralı

Yediler içtiler çöplerini böyle piknik alanlarında bırakınca manzara da böyle oldu. Hafta sonunu Kuşbahçe’de aileleriyle piknik yaparak geçirenler, arkalarında çöp yığınları bıraktı.

Güzel havayı ormanda piknik yaparak değerlendirmek isteyenler, hafta sonu Kuşbahçe’ye akın etti. Aileleriyle piknik yapanlardan bazıları ise arkalarında istenmeyen, çirkin bir manzara bıraktı.

Piknikçilerden geriye ağaçların altına, yol ve dere kenarına bırakılan çöp yığınları kaldı. Ormanda yürüyüş yapanlar piknikçilerden kalan çöp yığınlarına tepki gösterdi.

Vatandaşlar, "İnsanımızda bilinç yok. Herkes vatanseverim diyor ama vatan sevgisi, bu ülkenin ormanını, ağacını, her şeyini sevmektir. Piknik yapanlar çöplerini toplarsa, sonraki ziyaretçiler için daha sağlıklı, temiz bir alan bırakmış olurlar" diye konuştular.

Piknikte Doğa Katliamı! Bunun Adı Duyarsızlık…2

Piknikte Doğa Katliamı! Bunun Adı Duyarsızlık…

Piknikte Doğa Katliamı! Bunun Adı Duyarsızlık…1

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan