Kazada motosiklet sürücüsü yaralandı Kazada motosiklet sürücüsü yaralandı

Alkolmetreye üflermiş gibi yapıp üflemeyen ve 2 alkolmetre değiştirerek sürücüye üfleme eğitimi veren polis, üfletme imtihanına girdiği sürücünün 17. Üflemesinde de başarılı olamayınca üfleme reddi aldı. Sürücüye ceza kesilerek ehliyetine el konuldu. Otomobili otoparka çekildi.

17. ÜFLEMESİNDE PES ETTİRDİ

Uygulama noktasında polisleri gören ve aracını park edip kaçmaya çalışan 59 AGH 247 plakalı otomobilin sürücüsü S.T. rahat tavır ve hareketleriyle dikkat çekti. Ehliyetini polislere vermemek için direnen alkol kontrolü yapmak isteyen polis memurlarının imtihanı burada başladı.

Sürücüye polis memurlarınca alkolmetre üfletilmek istendi. Alkolmetreyi üflemeye çalışan S.T. üflermiş gibi yapıp üflemekten çekinirken, polis memurları sürücüye adeta üfleme eğitimi verdi. Bir polis memuru ağzıyla üflemeyi gösterirken, bir diğer polis memuru da elindeki üfleme çubuğunun poşetiyle üflemeyi anlattı. 

Zaman zaman dinlenmeye geçen sürücü yaklaşık yarım saat boyunca polis memurlarını uğraştırdı. 17 kez alkolmetreyi üflemeyerek kandırmaya çalışan sürücüye üfleme reddi alındı.

Alkollü araç kullanmaktan cezası kesilen sürücünün ehliyetine el konulurken, araç ise çekici yardımıyla otoparka çekildi.

SÜRÜCÜ HASTANEYE GİTTİ

Alkolmetreyi 17 kez üflemeyerek zorluk çıkaran sürücü S.T. kendi imkanlarıyla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne giderek kandan alkol raporu talep etti. Burada yapılan tahlilde S.T.’nin 116 promil alkollü çıktığı öğrenildi.

Polisin Alkollü Sürücü Ile Üfleme Imtihanı1

Alkollü2 26 Mayıs 2024

Alkollü1 26 Mayıs 2024

Alkollü 26 Mayıs 2024

Muhabir: Burak Dalkıran