Turlin: Akşener, Alpullu’ya gelecek

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemal Turlin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nın satılmasına karşı çıkmak için 7 Nisan 2018 Cumartesi Alpullu’ya geleceğini açıkladı.

Turlin: Akşener, Alpullu’ya gelecek

banner287
Çerkezköy Bakış - Yazılı açıklama yapan Turlin, “Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyetin yatırımıdır. Halkın malı, yerli, milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği,eti, samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.  Şimdi sırada şeker fabrikaları var. Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker kısaca NBŞ nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar.”dedi.
Turlin, 7 Nisan Cumartesi saat 11.00’da Akşener’in Kırklareli’nin Babaeski İlçesine bağlı Alpullu Beldesindeki Şeker Fabrikasının önünde halka hitap edeceğini belirterek, vatandaşları mitinge davet etti.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306