Psikolog, TV programcısı, eğitimci ve yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen, geçtiğimiz günlerde Çerkezköy’de şube açan Küçükşeyler Anaokulu’nun açılışına özel Atatürk Kültür Merkezinde “Ailede ve Okulda Kalite" konulu konferans verdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, okulun tanıtım filminin izlenmesinin ve ardından açılış konuşmasının yapılmasıyla devam etti.

“KÜÇÜKŞEYLER ANAOKULU’NUN BİRÇOK FARKLILIĞI VAR”

Açılış konuşmasını Küçükşeyler Anaokulu Müdürü Ömer Kürklü yaptı.

Tesadüfen geçtiği yerde tüfekle vuruldu Tesadüfen geçtiği yerde tüfekle vuruldu

Kürklü konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çerkezköy’ün Küçükşeyler’e ihtiyacı vardı. Çerkezköylü çocukların Küçükşeyler’in programına ihtiyacı olduğu için Küçükşeyler Anaokulu’nu Çerkezköy’de açmaya karar verdik. Küçükşeyler Anaokulu olarak 3-6 yaş dönemi içerisindeki çocuklarımızın eğitimini çok önemsiyoruz. Okulumuzda kadrolu psikolojik danışman ile çocuklarımızın gelişimini psikolojik danışmanımız sağlayacak. Bunun yanında akademi tarafından gönderilen programın uygulanması, takip edilmesi için ayrıca bir program liderimiz var. Küçükşeyler Anaokulu’nun birçok farklılığı var. Bunlardan bir tanesi de alanında uzman öğretmen kadrosu. Öğretmen alımlarımızı yaparken 4 aşamadan geçiriyoruz. Ön görüşme, sonrasında akademinin uyguladığı sınav, ardından mülakat, sonrasında alanında uzman öğretmen kadromuzu oluşturuyoruz. Orta ve büyük yaş grubunda yarım gün İngilizce yarım gün Türkçe eğitimi, küçük yaş grubunda günde 1 saat eğitim vermekteyiz. Çocuklarımızın bir dünya çocuğu olması için yabancı dil öğretimini çok önemsiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Geleceğin Türkiye’sini oluşturmak adına ‘çocuklarımıza yapılan yatırım ülkemize yapılan yatırımdır’ bilinciyle ortaya çıktık ve çocuklarımıza yapılan yatırımın geleceğimize, ülkemize yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bunun için var gücümüzle çaba gösteriyoruz. Her şey çocuklarımız için, çocuklarımızın geleceği için. Onların gelecekte sağlıklı bireyler olmaları için, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın ancak ve ancak eğitimle olduğunu düşünerek çocuklarımızın eğitimi için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz”

“KÜÇÜKŞEYLER ANAOKULLARI, TÜRKİYE’NİN ÇOCUKLARI İÇİN YOLA ÇIKMIŞ BİR PROJE”

Kürklü’nün ardından  Küçükşeyler Anaokulu kurucularından Uzman Klinik Psikolog Süleyman Hecebil konuşma yaptı. Hecebil, “En önemli seçimi çocuklarımız adına eşlerimizi seçerken biz yaptık. Dolayısıyla ilk seçimi yapmış olduk. İkinci önemli bir seçim daha yapıyoruz, isimlerini seçiyoruz. Bir başka seçim, okullarını seçiyoruz. En önemli okul basamağı okul öncesi eğitimdir. Çocuklar ilköğretim 1.sınıfa gelene kadar 25 bin saat kayıt yapıyorlar. Küçükşeyler Anaokulları, Türkiye’nin çocukları için yola çıkmış bir proje. Dünyanın en gelişmiş okul öncesi projelerinden bir tanesi Küçükşeyler Anaokulları” dedi.

PROF. DR.ÜSTÜN DÖKMEN KONFERANS VERDİ

Ardından Prof. Dr. Üstün Dökmen ‘Ailede ve Okulda Kalite’ konulu konferansını verdi. Dökmen, konferans içeriği ile alakalı bir çok konuda detaylı bilgiler verdi.

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan