Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni bir yardım kararı aldı. Bu kapsamda, PTT aracılığıyla her haneye 8.895 TL'lik bayram harçlığı ödemesi yapılacak.

TC KİMLİK KARTIYLA BAŞVURUNA PTT'DEN 8.895 TL BAYRAM HARÇLIĞI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yoksul aileler, yaşlılar, engelliler ve kronik hastalığı olan vatandaşlara yönelik sosyal yardım ödemelerini bayram öncesinde yapma kararı aldı. Bu yardımlar, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına PTT aracılığıyla aktarılacak. Kimlik kartıyla PTT şubelerine başvuran herkes, bu ödemeden faydalanabilecek.

YARDIMIN DETAYLARI

Yardım ödemeleri, genellikle ayın 15'inden sonra yapılırken, Kurban Bayramı öncesinde hızlandırılarak hak sahiplerine erken ulaşması sağlanacak. Kimlik kartıyla başvuru yapacak olan vatandaşlar, PTT şubelerinden 8.895 TL'lik bayram harçlığı alabilecek.

OSD, 2024 yılının ilk 5 aylık verilerini açıkladı OSD, 2024 yılının ilk 5 aylık verilerini açıkladı

"PTT'DEN HANE BAŞI 8.895 TL BAYRAM HARÇLIĞI"

Sosyal yardım ödemeleri, başvuruları kabul edilen veya devlet incelemeleri sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakdi yardımlarla vatandaşların bayram öncesinde ekonomik rahatlık yaşamasını hedefliyor.

Başvuru ve Ödeme Süreci

İhtiyaç sahipleri, yerel yönetim müdürlüklerine başvurarak sosyal ve maddi destek başvurusu yapabilirler. Bu başvurular sonucunda hak sahibi olarak belirlenen kişilere, bayram öncesinde ödemeler gerçekleştirilecek. PTT şubelerine kimlik kartlarıyla başvuran hak sahipleri, 8.895 TL'lik ödemelerini alabilecek.

"SOSYAL VE MADDİ DESTEK ÖDEMELERİ NASIL ALINIR?"

Başvurular ve Süreç

Ödemeler, devletin belirlediği kriterlere göre başvuruları kabul edilen kişilere yapılacak. İhtiyacı olan herkes, yerel yönetim müdürlükleri aracılığıyla başvuru yapabilir. Başvurular sonucunda, ihtiyaç sahibi olarak belirlenen kişilere ödeme yapılacak.

"Farklı Bölgelerde Ek Yardımlar"

ÇOCUK YARDIMI VE KORUYUCU AİLE DESTEĞİ

Ödemeler, bölgelere göre farklılık gösterebilir. Çocuk yardımı ve koruyucu bakım desteği gibi ek ödemeler de yapılmaktadır. Çocuk başına sağlanan yardım miktarı 5.530 TL'ye çıkarılırken, koruyucu ailelere ise çocukları için 8.895 TL yardım sağlanacak. Bu tür sosyal yardımlar, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yardımların bayram öncesinde yapılmasını sağlayarak vatandaşların bayramı daha rahat geçirmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. PTT aracılığıyla yapılacak bu ödemeler, ihtiyaç sahiplerine büyük bir destek olacak.

Muhabir: Burak Dalkıran