Programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan, Yeniden Refah Partisi Kapaklı Belediye Başkan Adayı Salih Bezgin, meclis üyesi adayları, Yağmur Turizm Sahibi Akın Yılmaz, eski milli futbolcu ve U18 Milli Takım Teknik Direktörü Sabri Sarıoğlu, “Babanın Oğlu Kemal” olarak bilinen Sosyal Medya Fenomeni Kemal Dülger ve davetliler katıldı.

Kahvaltı ile başlayan program, konuşmalar ile devam etti.

“SPOR YAPMAK HEM AKIL İÇİN HEM BEDEN İÇİN ÇOK İYİ BİR AKTİVİTE”

İlk olarak “Babanın Oğlu Kemal” olarak bilinen Sosyal Medya Fenomeni Kemal Dülger söz aldı. Dülger, “Keşke benim geriye dönüp sizin yaşlarınızda olabilme ihtimalim olsaydı. Çünkü spor insanı her yönüyle geliştiren bir şey. Günümüzde dışarıdan ne kadar zor olsa da spor yapmak hem akıl için hem beden için çok iyi bir aktivite. Her şey inşallah gönlünüzce olur.’’ dedi.

Samsungücüü3

“AMACIMIZ SPORU YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRMİŞ GENÇ BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR”

Ardından yeni kurulan Taşkıranlar Samsungücü Spor Kulübü Başkanı Mustafa Taşkıran konuştu. Amaçlarının başarılı genç sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Taşkıran, “İlçemizin ve gençlerimizin sosyal kültürel manada gelişimlerini önemseyerek başlatmış olduğumuz bu oluşum A takımımızın başarıları ile birlikte sporu yaşam biçimi haline getirmiş genç bireyler yetiştirmektir. Altyapılara çocuklarımıza değer ve kıymet vererek temel girişimlerine katkı sağlamak onların üst düzey kapasitede profesyonel futbolcular olmasını sağlamak. Aramızda bu oluşuma katkı sağlamak adına burada olan Samsun’un evladı Sabri Sarıoğlu’na ve Trakya’mızın fenomeni Kemal Dülger abime, kültürlerin birleştiği örf adet gelenek ve göreneklerimizin kaynaştığı bu tabloda siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Sizleri Taşkıranlar Samsungücü Spor Kulübünün genel başkanı ve yönetimi olarak tüm kalbi duygularımla selamlıyorum. Sağ olun var olun.’’ ifadelerini kullandı.

Samsungücüü4

“BURADA OLMAK BENİM İÇİN ÇOK MUTLULUK VERİCİ BİR ŞEY”

Ardından Galatasaray’ın efsane isimlerinden eski milli futbolcu ve U18 Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinde bulunan Sabri Sarıoğlu konuştu. Sarıoğlu, “Öncelikle Mustafa başkanımı beni buraya davet ettiği için teşekkür ediyorum. Burada olmak benim için çok mutluluk verici bir şey. Bir Samsunlu olarak ayrı bir gurur duyuyorum. Mustafa başkanım projeyi bana anlattığında çok mutlu oldum çok sevindim. Seve seve canı gönülden destek olacağımı, yardımda bulunacağımı, her türlü imkanlarla yanında olduğumu söyledim. Bugün açılış için geldim ama İnşallah bir sonraki gelişim şampiyonluk kutlaması olur. Yeter ki inanın. İnandıktan sonra olmayacak hiçbir şey yok. Ama hiçbir zamanda şunu unutmayalım. Futbol, spor her zaman kardeşliktir. İyi bir insan, iyi bir birey olun. Tabi ki mücadele edeceksiniz, rakibinize de saygı duyarsanız ve mücadelenizi de yaparsınız başarı gelir. Tekrardan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha büyük başarılarla beraber oluruz.’’ dedi.

Samsungücüü2

“ÖNEMLİ GELİŞMELERE İMZA ATTIK”

Programın devamında söz alan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “2019’da göreve geldiğimizde spor kenti Kapaklı söylemiyle bir yolculuğa çıktık. O gün şartlarında 2 tane spor kulübümüz vardı. Her ikisi de sadece futbol ile ilgili faaliyet gösteriyordu. Akabinde 3 yeni kulübümüz amatör olarak faaliyete geçti. İki kulübümüzde de biri Basketbol diğerinde Kadın Voleybol branşları kurarak spor kenti yolunda önemli gelişmelere imza attık.” diye konuştu.

Samsungücüü1

''HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM''

Son olarak Yeniden Refah Partisi Kapaklı Belediye Başkan Adayı Salih Bezgin konuştu. Bezgin, “Marifet iltifata tabidir. Bu girişimin herkes örnek olacağına inanıyorum. Allah kardeşimizden razı olsun, Kapaklı’mıza spor adına böyle bir şey kattığı için. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Samsungücüü

Program konuşmaların ardından son buldu.

Kayıp olarak aranıyordu uyuşturucu ile yakalandı Kayıp olarak aranıyordu uyuşturucu ile yakalandı

Samsungücüü5

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan