Kepçe kulak düzeltilebilir

Özel Çerkezköy Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Abdurrahman Tokmak, Kepçe Kulak Estetiği hakkında bilgi verdi. Dr. Tokmak,"Kepçe kulak estetiği (otoplasti), kepçe veya yelken kulak olarak bilinen sorunun düzeltilmesi amacıyla kafaya yaklaştırmak veya küçültülmek için yapılan bir estetik ameliyattır."dedi.

Kepçe kulak düzeltilebilir
ÇerkezköyBakış - Özel Çerkezköy Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Abdurrahman Tokmak, 'Kepçe kulak estetiğinin 2 saat süren bir ameliyat olduğunu söyledi
KEPÇE KULAK ESTETİĞİ'NİN ÖNEMİ
Kepçe kulak estetiğinin psikolojik olarak çok önemli bir ameliyat olduğunu söyleyen Uzman Dr. Abdurrahman Tokmak, "Kulak, şekli veren bir kıkırdak ve üzerini örten bir deriden oluşur. Genellikle bu kıkırdak dokudaki farklı düzeylerde olabilen gelişimsel deformasyonlar sonucu ortaya çıkar, bazı bölgelerde kıkırdak fazlalığı veya bazı bölgelerdeki açılanmalarda eksiklik kepçelik olarak bilinen bozukluğa yol açar. Tek veya iki taraflı olabilir. Kepçe kulağın estetiğinde de bu kıkırdaklardaki soruna yönelik müdahaleler planlanır. Kepçe kulak estetiği genellikle 6 ila 14 arasındaki çocuklarda, ayrıca kepçe kulağının bu özelliğinden rahatsız olan her yaştaki erişkinde yapılmaktadır. Kulak gelişiminin çoğu 6 yaşında tamamlanır. Çocuk erken ameliyat olursa, çevresi tarafından alay edilmesi ve psikolojik olarak rahatsız edilmesi engellenmiş olacaktır." Dedi.
AMELİYAT NASIL YAPILIYOR
Kepçe Kulak Estetiği ameliyatı hakkında kısa bilgiler veren Dr. Tokmak, şöyle devam etti: "Kepçe kulak estetiği yaşı küçük çocuklarda müdahale, tamamen uyumasını sağlayan genel anestezi altında yapılır. Büyük çocuklar ve erişkinler de ise lokal anestezi ile uygulanabilir. Kepçe kulak estetiği ameliyatı genellikle 2 saat kadar sürer, daha komplikle müdahale gerektiren estetik ameliyatlarda bu süre uzayabilir. Genellikle kulak arkasından kıkırdağı ortaya koyacak yaklaşık 3 cm cilt kesisi ile girilir. Ardından, kepçeliğe neden olan kıkırdaktan varsa fazlalık alınır, veya gerekli açılanmalar ayarlanarak geriye doğru kıvrılması sağlanır."
banner287
“4-5 SAAT SONRA EVE GİDEBİLİRSİNİZ’’
Kulağın istenen şekilde iyileşmesini sağlamak için içeride kalıcı dikişler kullanılabileceğini belirten Dr. Tokmak, "Cilt kesisi estetik dikişle kapatılır ve ardından tampon kalıp uygulanarak elastik bandajla sarılır. Kepçe kulağın estetiği lokal anestezi ile yapılan erişkin ve büyük çocuklar müdahale bitiminde eve gidebilir. Genel anestezi ile yapılan ameliyatlarda ise, 4-5 saatlik anestezi etkilerinden kurtulma sürecinin ardından küçük çocuk eve gidebilir." dedi.
AMELİYAT SONRASI DURUM
Dr. Tokmak, sözlerini şöyle tamamladı: "Genellikle bu estetiğin birkaç saat sonrasında başlayıp 2-3 gün sürebilen hafif batma tarzında ağrı, ve sargıya bağlı kaşınma hissi olur. Bunu gidermek için ağızdan alınan ağrı kesiciler yeterli olur. İlk haftanın sonunda bandaj ve pansuman açılıp, sonraki 2 hafta kullanılacak sporcu bandına geçilir. Dikişler genellikle 10-14. günde alınacak ya da kendiliğinden eriyecektir. İlk aylarda kulağın öne katlanmamasına özen gösterilmelidir. Ön yüzünde iz olmaz, arka kıvrımında 3 cm uzunluğunda ise dikkat çekmeyen ince bir çizgi şeklinde iz kalır."
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner
Soner - 2 yıl Önce

Fiyatı Nedir??

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510