Saray’da  100. Yıl Kent Park ve Sosyal Tesis projesinde 800 metrekarelik sosyal tesis inşa edilmiş olup 550 metrekaresi kapalı düğün salonu olmak üzere projede mutfak, WC’ler, gelin odası ve büfe yer alıyor. Ayrıca 48 araçlık otoparkın yanı sıra düğün salonunun ön tarafında da 1.200 metrekarelik açık kır bahçesi de bulunuyor. Projenin diğer kısımlarında ise bisiklet yolları, yeşil alanlar, koşu ve yürüyüş yolları, temalı çocuk oyun alanları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, futbol sahası, açık hava spor aletleri, kamelya ve pergoleler, aydınlatma ile kent donatı elemanları yer alıyor.

AYASPAŞA MAHALLESİ KÖPRÜ VE BAĞLANTI YOLLARI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından imalatı yaptırılan köprü, Galata Deresi üzerinde olup Saray ilçe merkezini, Vatan Caddesi üzerinden Saray Devlet Hastanesine bağlıyor. Tek açıklıklı olan köprü, üstyapısı 23 adet ön gerilmeli I tipi kiriş ve betonarme döşemeden oluşuyor. Köprü uzunluğu 23 metre, Köprü platform genişliği 20 metre olup, 14 metre taşıt yolu 6 metre yaya yolu olarak projelendirildi. Köprü ayrıca yüzeysel temel sistemi ile imal edildi. Projede ayrıca köprünün bağlantı yolları da Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapıldı. Bahse konu köprü ve bağlantı yolları, Saray Devlet Hastanesi’nden çevreyoluna direkt geçiş sağlayacak.

“HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sosyal hayatına dokunacak önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda Saray İlçesi Kent Park ve Sosyal Tesis ile Ayaspaşa Mahallesi Köprü ve Bağlantı Yollarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Söz konusu yatırımlarımızı, toplamda yaklaşık olarak 51 milyon TL bedel ile hayata geçirdik. Kent park ve sosyal tesis projemizle vatandaşlarımıza nefes alıp sosyalleşebilecekleri bir alan kazandırdık. Saray Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede yaptığımız köprü, menfez ve bağlantı yolları çalışmamızla da ilçe trafiğine rahat bir nefes aldırdık. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın refahı için hizmete devam edeceğiz. Projelerimizin tüm vatandaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Taşyasan: Saray “ortak akılla” yönetilecek Taşyasan: Saray “ortak akılla” yönetilecek

Muhabir: Barış Karapaça