Simit, poğaça ve açmaya zam geldi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis kararıyla, fırıncılardan gelen talep doğrultusunda simit, poğaça ve açmaya zam yapıldığı belirtildi. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray'da kahvaltıların aranan bu üçlüsü 50 kuruş zamla 3,5 TL'ye satılacak.

Simit, poğaça ve açmaya zam geldi

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, Mayıs ayı meclis toplantısının oda Konferans Salonunda, Meclis Başkan Yardımcısı Nuran Yeşil’in başkanlığında gerçekleştiği aktarıldı. Toplantıya, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva'da katıldı.  


GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Mayıs ayı meclisinde, yoklama ve açılışın ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan Mart ayı gelir -gider bütçe izleme raporları ve mizanın ibra edilmesi görüşüldü. Madde, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde yer yer alan Nisan ayı gelir- gider bütçe izleme raporları ve mizanı oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 4. maddesinde yer alan simit, poğaça ve açma için azami fiyat talebi görüşüldü. 3 TL’den satışa sunulan simit, açma ve poğaça azami fiyatının, fırıncılardan gelen talep üzerine 90 gram 3,50 TL olmasına oy birliği ile karar verildi. Son gündem maddesi olan 2022 yılı gelir- gider bütçesinde ek ödenek yapılması kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler kısmının sonrasında meclis, sona erdi.