Site sakinleri müteahhidin kendilerini dolandırdığı iddia etti

Çerkezköy'ün Kızılpınar Mahallesindeki bir sitenin sakinleri, müteahhidin kendilerini dolandırdığını iddia ederek Çerkezköy Adliyesi'ne gidip savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Site sakinleri müteahhidin kendilerini dolandırdığı iddia etti

Çerkezköy Bakış- Başlarını sokacak bir ev hayali kuran çok sayıda ailenin yaklaşık 15 yıldır yaşadıkları zorlu süreç, her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal aldı. Kızılpınar Mahallesi Millet Caddesi üzerinde yaklaşık 15 yıl önce yapılan proje üzerinden daire alan aileler, müteahhit firma tarafından dolandırıldıklarını iddia etti.

Çerkezköy Adliyesi’ne gidip savcılığa suç duyurusunda bulunan daire sahipleri, ardından bir basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamalarda bulunan Abdülbasit Yazıcı, “Söz konusu şirketle 2009 itibariyle sözleşme yaparak o tarihte 20 bin TL peşinat vererek ayda bin 100 TL taksitlerle anlaşma yaptık. Bu zaman zarfında taksitlerimi tek tek ödedim. Ta ki 2019’ kadar kalan borcum 20 bin TL’yi elden peşin olarak ödedim. Kendisinden firma kaşeli borcu yoktur yazısını aldım. Anahtarları, senetlerimi teslim aldım. Tapuya gidelim dediğimde 2 ay sonra vereceğiz dediler. Buna rağmen 3 yıldır bekliyorum. Telefonlarına ulaşamıyorum. 3 yıldır bekliyorum ve siteyi devralan bir müteahhit toplantı yaparak ‘bütün eksikleri ben gidereceğim tapularınızı ben vereceğim’ dedi. Biz de kendisine güvendik ve 1 yıl da öyle bekledik. Duyduğumuza göre o da başka bir müteahhitte devretmiş. O yeni gelen müteahhit arkadaş şirket adına olan bütün daireleri bize teslim edilen dairelerin kapılarını karot maharetiyle kırıp dairelere izinsiz girdi. Biz kendisine bu daireleri biz satın aldık tapularını bekliyoruz dediğimizde ‘ben sizi tanımıyorum. Bunları ben aldım. Bunların üzerine su için’ dediler ve bu şekilde mağdur edildik. Son çare hukuka, adalete başvurduk. Dosyalarımızı avukata verdik. İhtiyati tedbir koyduk dairelerin üzerine. Fakat dairelerin bir banka tarafından hacizli bir şekilde satışa çıkarıldığını duyduk. Bu vesileyle çok mağduruz. Ben ve sitede bulunan diğer bütün arkadaşlar mağdur. Tapusunu alanlar bile mağdur. Vadedilen sosyal alanlar, parklar, bahçeler hiçbirisi yapılmamış, dairelerimiz eksik. Firma yetkililerine ulaşamıyoruz. Kendi aralarında tüm dairelere haciz koymuşlar. Her bir daire üzerinde milyonlarca haciz ve ipotek var, şerh konulmuş. Allah rızası için denilince akan sular durur, dağlar yürür. Biz de devletimizden, İçişleri Bakanlığı’ndan bizim bu konuya el atmalarını, bu sorunu çözmelerini istirham ediyoruz. Gidecek başka kapımız yok. Devletimiz bu memlekete çok büyük hizmetler yaparak bu memleketi ileri devletler seviyesine çıkardılar. Devletimiz memleket içinde nice haksızı, haini kötü niyetliyi bertaraf etti. Çoluk çocuğumuzun rızkını aldık bu dairelere verdik. Kıt kanat geçindik ve 13 yıldır bekliyoruz. Bütün borcumu ödemişim, hiçbir haksızlık yapmadım, ama müteahhitler malımızı gasp ettiler. Bunca insanın paralarını insanları kandırarak dolaylı yollarla gasp ettiler. Ve bizim paralarla şirketler kurarak zengin oldular. Her soruna bir kılıf uydurarak bu kadar insanı mağdur ettiler. Şimdi devletimiz bize yardım etmezse biz nereye gidelim? Bu kadar insan yapsın.” dedi.