Sitespor'un gururu Mert kura çekimine katıldı

Türkiye'nin ev sahipliğini yapacağı ve amatör futbolun Avrupa'daki en iyi 8 takımının mücadele edeceği 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions' Cup) Finalleri'nin kura çekimi İstanbul'da yapıldı. TFF'nin Riva'daki idari merkezinde yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleşen kura çekimine Kapaklı Sitespor'un milli futbolcusu Mert Arslanalp de katıldı.

Sitespor'un gururu Mert kura çekimine katıldı

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Sitespor’un milli futbolcusu Mert Arslanalp, Kasım ayında Moldova’da düzenlenen turnuvada İstanbul Bölge Karması’nın İsviçre’nin Cenevre takımıyla oynadığı final maçında rakibinin dirseğiyle başına darbe alarak yere yığılmış ve başına 50 dikiş atılmış, sezonu kapatmıştı.

 

MERT KURA ÇEKİMİNE KATILDI

TFF'nin Beykoz-Riva'daki idari merkezinde yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleşen kura çekimine, Kapaklı Sitespor’un Amatör Milli Takım oyuncusu Mert Arslanalp de katıldı. Kura çekimine TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı, Türkiye Amatör Spor Konfederasyonları Başkanı ve aynı zamanda da turnuva elçisi olan Ali Düşmez, Türkiye Amatör Spor Konfederasyonları Yönetim Kurulu Üyesi Başkanımız Mehmet KAYA, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, UEFA Milli Takımlar Müsabakaları Müdürü Lance Kelly, finallerde mücadele edecek 8 takımın sorumluları, konuklar ile TFF yetkilileri katıldı.

“FORMAYI GERİ ALMAK İSTİYORUM”

Finallerde Türkiye'yi temsil edecek İstanbul Bölge Karması'nın oyuncularından ve elemeler esnasında başına darbe alarak hayati tehlike geçiren Mert Arslanalp kura çekimine geçilmeden önce yaşadığı hayati sakatlıkla ilgili şunları ifade etti: Turnuvanın çok zor geçeceğini düşünüyorum. Bir önceki tur çok çekişmeliydi. Bir sonraki tur da çok çekişmeli olacaktır. Ev sahibi biziz. Gönül armamızdan yana. Herkese başarılar diliyorum. Umarım hak edenin kazandığı bir turnuva olur. Başıma çok talihsiz bir olay geldi. Ama sağ olsunlar Ali Düşmez başkanım ve yöneticilerim destek oldular. Herkese çok teşekkür ediyorum. Hocama mesajım var. O formayı tekrar geri almak istiyorum.

İSTANBUL KARMASI A GRUBU’NDA

1-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri'ndeki müsabakalar, İstanbul'da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Ümraniye Belediyesi Şehir Stadyumu ve Yusuf Ziya Öniş Stadyumu'nda oynanacak. Şampiyonada, tek devreli lig usulüne göre oynanacak grup maçları sonunda A ve B Grubu'nu birinci olarak tamamlayacak takımlar, 9 Temmuz'daki finalde mücadele etmeye hak kazanacak. Ev sahibi Türkiye'yi temsil eden İstanbul Bölge Karması, Ingulec Kirovograd Bölgesi (Ukrayna), Zagreb (Hırvatistan), Lizbon (Portekiz) ile birlikte A Grubu'nda yer aldı. B Grubu'nda ise Castilla y Leon (İspanya), Olomouc Bölgesi (Çek Cumhuriyeti), 2. Bölge (İrlanda Cumhuriyeti), Güney Bölgesi (Rusya) eşleşti.