İnci Taneleri’nden sezon arası İnci Taneleri’nden sezon arası

Firma Temsilcisinin Açıklamaları

Firmanın Halka İlişkiler Müdürü Murat Eken, ekmeğin 2 liraya satılmasının temel nedeninin hijyen olduğunu belirtti. Eken, "Normalde Sivas’ta belli sayıda fırıncılar var. Şu anda ekmeğin normal maliyeti beş liranın çok üzerinde. Ekmeği 2 liraya satmamızın temel amacı hijyen konusu. Gerektiği şekilde fırınlar denetlenmiş olsa, gerektiği şekilde hijyen kurallarına uyulmuş olsa, sigortayla alakalı gerçek anlamda denetimler yapılmış olsa emin olun herkes ekmeğin gerçek değerine ulaşmış olabilir. Bizim buradaki amacımız tepki amaçlı. Biz de biliyoruz ki ekmeğin maliyeti normalde beş liranın üzerinde." şeklinde konuştu.

Fırınların Denetlenmesi İsteniyor

Eken, fırınların daha sıkı denetlenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Tek istediğimiz bunlara gerçek anlamda denetim yapılması. Çünkü bugün marketlerin altında açılmış olan fırınlar var. Bunların denetilmesini istiyoruz. Ama şu anki maliyetler gerçekten kurtarmıyor. Bizim istediğimiz, gerçekten denetim yapılsın ve bu denetim üzerine de halkımız sağlıklı ekmek yesin. Onun harici kimseyle bir alıp veremediğimiz yoktur. Biz istiyoruz ki insana da düzgün ekmekler yesinler. Ama bu süre bu şekil devam ettiği müddetçe biz yedi birlik olarak ekmeği iki liradan satmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Vatandaşların Görüşleri

Vatandaşlar ise ekmeğin 2 liradan satılmasını olumlu bir adım olarak değerlendirerek, sağlıklı ve uygun fiyatlı ekmek almanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Bu uygulamanın devam etmesini ve daha fazla fırının hijyenik koşullara uygun olarak üretim yapmasını talep ettiler.

Kaynak: Haber Merkezi