Apple Türkiye'de Fiyatlarına Zam Yaptı: İşte Yeni iPhone Fiyatları Apple Türkiye'de Fiyatlarına Zam Yaptı: İşte Yeni iPhone Fiyatları

Meta'nın Twitter alternatifi Threads, paylaştığı bir bildirim ile artık Türkiye'de kullanılamayacağını açıkladı. Paylaşılan bildirimde Threads'in Rekabet Kurumu kararı nedeniyle 29 Nisan 2024'ten itibaren Türkiye'deki kişiler tarafından kullanılamayacağı paylaşıldı.

Bu kapsamda Türkiye'deki kullanıcıların Threads profili devre dışı bırakılacak. Profilin devre dışı bırakılmasıyla içerikler ve profil diğer kullanıcılara görünür olmayacak. Buna rağmen kullanıcılar bilgilerini indirebilecek ve profillerini diledikleri zaman silebilecek. Şirket, yakın zamanda geri dönmeyi planladığını da açıklamasında belirtiyor.

Son Daki̇ka! Threads Artık Türkiye'de Kullanılamayacak

Ayrıca Instagram'ın yardım merkezinde yer alan bilgilere göre kullanıcılar Threads uygulamasını indiremeyecek ve Threads.net üzerinden platforma erişemeyecek. Bununla beraber Türkiye'deki kullanıcılar profil oluşturamayacak ve profillerine erişemeyecek.

Muhabir: Tuba Turhan