banner265

banner579

banner306

banner578

1911: “Yapılanlar kabul edilemez”

Süper Amatör Ligin dördüncü haftasında oynanan Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçında yaşanan olayları değerlendiren 1911 Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Murat Narçın, “Maçla ilgili konuşacak çok şey yok saha içinde olan sahada kalır.

Spor 19.11.2014, 15:42 19.11.2014, 15:51 Bakış Haber Merkezi
1911: “Yapılanlar kabul edilemez”
Süper Amatör Ligin dördüncü haftasında oynanan Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçında yaşanan olayları değerlendiren 1911 Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Murat Narçın, “Maçla ilgili konuşacak çok şey yok saha içinde olan sahada kalır. Fakat rakip takım hocasının sporcularımıza karşı ağza alınmayacak küfürleri ve yan hakemle olan konuşmaları bizi rahatsız etmiştir. Konu ile ilgili ne gerektiyse bizler gerekli mercilere ulaştık ve karar verilmesini bekliyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış -
 Süper Amatör Lig’in dördüncü haftasında Sitespor ile 1911 Çerkezköyspor arasında oynana müsabaka da yaşanan tatsız olayların ardından 1911 Çerkezköyspor yönetimi basın toplantısı düzenledi
GENİŞ KATILIMLI BASIN TOPLANTISI YAPILDI
Önceki gün saat 12:00’da 1911 Çerkezköyspor tesislerinde yapılan basın toplantısına Kulüp Başkanı Murat Narçın, Basın Sözcüsü Sebahattin Çolakoğlu, Teknik Direktör Suat Akdereli ve yardımcı antrenör Sefer Ekizoğlu katıldı. 
KESİNLİKLE MAÇ İLE ALAKALI DEĞİL
Düzenlenen basın toplantısının genel bir açıklama olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Murat Narçın, “Bu toplantımız, Sitespor maçıyla alakalı olan bir açıklamadır. Öncelikle taraftarlara teşekkür diyorum. En ufak bir sataşma yada taşkınlık olmadı. Sadece saha olaylarında problemimiz oldu. Orada da maçın hakemi vardı ve hocalarımız müdahale ettiler. Güzel bir maç oldu. Biraz rahat bir havada girdik ve bu sebepten dolayı maçın başında 2-0 yenik duruma düştük. Takımımız ikinci yarı kendini topladı ve iyi bir takım olduğunu gösterdi. Skoru 2-2 yapmayı başardı. Sitesporlu kardeşlerimizi ve oyuncularımızı tek tek tebrik ediyorum. Herkese çok güzel bir maç izlettiler” dedi.


“RAKİP HOCA RAHATSIZ ETTİ”
Saha içinde doğal olarak yaşanması gerekenlerin yaşandığını ifade eden Narçın, “Gazeteci kardeşlerimizle yaşanan bir takım gerginlik oldu. Bu olayın öncesinde rakip takımın hocası müthiş derece oyuncularımızı rahatsız etmiştir. Bizim tepkimiz bunadır. Ne kulüp yöneticilerine ne de rakip oyunculara bir sitemimiz yoktur. Aşırı derece oyuna müdahale ederek yan hakemin yanında maçı izledi. Yan hakeme hocam diye değil ismiyle ‘Hasan’ diye hitap etmiştir, ‘Hasan ofsayt var versene, faul var versene’ diyerek ciddi bir anlamda etki etti. Oyunun bir bölümünde yan hakem orta hakeme söylüyor, kendi aralarında konuşuyorlar ama hiçbir yaptırım olmadı. Ne hocayı dışarı çıkarma ne de ceza verme olmadı. Maç boyunca özellikle birkaç oyuncumuza ağza alınmayacak küfürler sarf etti.” ifadelerini kullandı. 
“FUTBOLA YAKIŞMADI”
Yaşanan olayın futbol sahalarına yakışmayan bir hadise olduğunun altını çizen kaydeden Narçın şöyle devam etti: “Eğer ki bizim hocalarımızdan, Sitespor hocasının sergilediği davranışın 10’da biri dahi olsaydı ben bir kulüp başkanı olarak gerekli müdahale de bulunarak hocamızı sahadan çıkarttırırdım. Gereken ne ise en son yapılacak şeyi de o anda yapardık. Bütün olayların gelişmesinin tek sorumlusu Sitespor’un hocasıdır. Kendi topçularımızı sergiledikleri oyundan dolayı tebrik ediyorum. Oyun içinde tartışmalar oldu ve bunlarda olağan şeylerdir. Saha içi zaten bizim işimiz değil, yönetici olarak bizler saha dışına bakarız” 
“AÇIKLAMA SKOR YADA OYUNLA ALAKALI DEĞİL”
Kulüp Başkanı Murat Narçın’ın ardından söz alan Basın sözcüsü Sebahattin Çolakoğlu ise, “Bugün ki açıklamamızın tek nedeni oynadığımız maçla ya da skorla alakalı değil. Öncelikle rakip oyuncu taraftar ve kendi oyuncularımızı da tebrik ediyoruz. Dosthane bir karşılaşma oldu. 2-0 dan sonra biraz oyunun kontrolünü kaybettik ve saha içinde oyuncular arasında küçük çaplı küfürleşmeler olabilir bunlar süper lig takımları arasında oynanan karşılaşmalarda da oluyor. Değineceğimiz konu biz protokolde kendi ev sahibi olarak izlediğimiz maçlarda da rakip takımın yöneticilerini güzel bir şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar özen göstermeye çalışıyoruz. Sitespor deplasmanında ise kulüp başkanının yanımızda olmaması enteresan bir durumdu ve sürekli kale arkasındaydı. Bunun amacını bilemiyoruz” dedi.
“ERSAN BAŞKAN’I İYİ TANIRIZ”
Sitespor Kublüp Başkanı Ersan Karamehmetoğlu’nu iyi tanıdıklarını ve aralarında kesinlikle bir problemin olmadığını ifade eden Çolakoğlu, “Tek sıkıntımız maç içinde basın mensuplarıyla hocaların arasında ki bir problemin patlak noktası, ağza alınmayacak küfürlerdir. Bizim ilk önce oyuncularımızdan Tuna’ya sonrasında da Bahadır, İsmail ve Ziya’ya yapılan küfürlerdir. Bunlar ağza alınmayacak küfürlerdir. Kulübümüzün ilk toplantısında aldığımız kararlarda ve özellikle de en önemli kararlardan birisi olan kesinlikle 1911 Çerkezköyspor çatısı altında küfre hayır diyoruz. Bu taraftarda yönetiminde futbolcularda olabilir. Böyle bir karar aldık. Maçın gidişatında bu süper lig ekipleri arasında da oluyor. Futbolcular kendi aralarında küfürleşebilir ama rakip takım hocasının kalkıp da rakibin oyuncusuna küfür etmesi iğrenç bir şeydir. Aynı olay bizde olsa bizim bir hocamız ve iki tane de yardımcı hocamız var. Bu hangisiyle alakalı olursa olsun olası bir toplantı ile ciddi bir radikal karar almak zorundayız” açıklamasında bulundu. 
“BİZİM KARAKTERİMİZ DÜZGÜNDÜR”
Futbolcu ve yöneticilerin gelip geçici olduğunu sözlerine ekleyen Sebahattin Çolakoğlu, “Bu kulüp her zaman disiplini ve prensibiyle ayakta durmak zorundadır. İlk yarı mağlup durumda yenik olunca sinirler gergindi. Başkanımız ilk defa dört maç sonunda soyunma odasına girdi ve tansiyonu düşürme amacıyla gerekli konuşmasını gerçekleştirdi. Müdahale skorla alakalı değil, sadece rakip oyuncu ve hocalarla diyaloga girilmemesi yönündeydi. Ersan başkanla ilgili olarak da inanıyoruz ki yapacağı toplantılarda hocasıyla ilgili bir karar vereceği ve bize karşı bir özür dileme pozisyonu olur mu olmaz mı bilmeyiz ama onlardan böyle bir davranış bekliyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bizler düzgün karakterde insanlarız ve kimse üslubunu bozmayacak. Dört maçın sonunda taraftarımız bir kere küfür etti ve gerekli müdahalede bulunduk. Taraftarı kışkırtmak veya yan hakeme orta hakeme müdahale etmek bir spor kulübünün başkanına yakışmayacak şeylerdir. Rakip takımın hocasının yaptığı bir davranış var ve bu bizi çok rahatsız etti. Bununla ilgili gerekeni yaparlar diye düşünüyoruz” diye konuştu.
“ERSAN BAŞKANIN KENDİNİ FRENLEMESİ GEREKİRDİ”
Yaşanan olayda basın mensuplarının da haksız olabileceklerini belirten Çolakoğlu, “Orada ağır bir hitam olarak ağza alınmayacak küfürler varsa sonuçta bizim semtimizin kardeşleri ve abilerimizdir. Buna müdahale ederken de rakip takımın yedek kulübesinde hoca ve futbolcuların kalkıp gazetecilerin üstüne yürümesi hiç doğru şeyler değil. Burada ki amaç çok daha farklı. Devre arasında ben araya giriyorum ve kulüp başkanını sakinleştirmeye çalışıyorum. Başkan ağza alınmayacak şeyleri gazetecilere söylüyor. Dosthane bir şekilde karşılaşmayı bitirip gitmeyi umarken, devre arasında bu gibi şeylere müdahale ediyoruz. Herkes kendi işini yapmalıdır. Burada ki pozisyonda Ersan başkanın biraz kendini frenlemesi gerekirdi. Bir başkanın maçı başından sonuna kadar protokolde izlemesi gerekirken, kale arkasında olmasının başka ne amacı olabilir” şeklinde konuştu.
GEREKLİ MERCİLERİ ŞİKAYET ETTİK
1911 Çerkezköyspor Başkanı Murat Narçın, kendisine yöneltilen gerekli mercilere şikayette bulunacak mısınız sorusuna ise, “Her ne olay varsa ve nerede tartışılacaksa oralara yönlendirme düşüncesindeyiz. Hoca hocalığını, futbolcu futbolculuğunu ve yönetici de yöneticiliğini yapacak. Varsa bir ters olay gerekli mercilere yansıtılması gereklidir ve doğru olan da budur. Gördüğümüz hatalarda hocanın yaptığı çok büyük hataları gerekli yerlere bildirdik. Bu olay ve bunun gibi yanlış olan hareketi tartışmak değil de gerekli mercilere yazılarımızı yazdık. İlgili kurumlar yaptıkları araştırmanın ardından cezası varsa cezasını versinler ödülü varsa da ödülünü versinler. Söz sırası artık federasyondadır” diye konuştu.


“BASIN MENSUBLARIMIZIN ARKASINDAYIZ”
Yeniden söz alan Sebahattin Çolakoğlu, her zaman rakip takım oyuncuları ile yöneticilerini en iyi karşılamaya çalıştıklarını ifade ederek, “Gittiğimiz yerde nasıl karşılanıyorsak geldiklerinde ev sahibi pozisyonunda bizde onların yaptığını yapacağız gibi bir şey yok. Bizler adamlığımızı göstereceğiz ve düzgün bir şekilde karşılayacağız. Son olarak da ortada bir haksızlık varsa ve haksızlığa uğrayan Basın mensubu kardeşlerimizin sonuna kadar arkasındayız” dedi. 
“TERTEMİZ BİR MAÇ OLDU”
Çolakoğlunun ardından söz alan Teknik Direktör Suat Akdereli ise, “Öncelikle hem Sitesporlu kardeşlerimizi hem de bizim futbolcularımızı seyir zevki güzel bir futbol sergiledikleri için kutluyorum. Saha içinde bir şey olmadı ve tertemiz bir maç oldu. Tabi ki meslektaşıma hiç yakıştıramadım. Oyuncularıma bu tarz küfürlerini kesinlikle tasvip etmiyorum. Bunlar bize yakışan şeyler değil. Saha da maç sonuç itibariyle 3 neticeli bir oyundur. Galip de gelirsin, mağlup olur berabere de kalabilirsin ama hiçbir zaman kalkıp da bir takımın oyuncusu, hocası ve yöneticisine laf söyleme hakkına sahip değiliz. Herkes haddini ve yerinin bilecek. Bizim aile terbiyemizde ona müsaade etmez, yöneticilerimiz de tasvip etmez. 3 senedir Çerkezköy’de görev yapıyorum bizde böyle bir şey olacağı kesinlikle söz konusu bile olamaz” diye konuştu. 
İKİ TAKIMIDA KUTLUYORUM
Akdereli konuşmasının sonunda ise şunları söyledi; “Oyuna bakarsak bizim oyuncularımızı hafta başı hep uyarmamıza rağmen bazı takımlara nasıl olsa biz galip geliriz havasında çıkmak futbolcular için en büyük handikaptır. Bunu sezon başından beri söylüyoruz. Rakibin büyüğü küçüğü yoktur. İnanıyorum ki bu ligde kötü diye düşünülen takımlar bile her takıma engel olabilir. Sitespor’un, Kapaklıspor’un ve oynadığımız takımlar açısından söylüyorum kötü takımlar olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir takım kötü değildir bana göre. O günkü ruh hali ve inanışları sahaya onlar koyuyor. İkinci devrede ki oyununu baştan oynasalardı bu olaylara da mahal verileyecekti. Kafalarımız rahat bir şekilde maça çıkacak ve puan kaybetmeyecektik. Her iki takımı da kutluyorum. Dış olaylar bizi ilgilendirmiyor ve yönetimimiz gerekeni yapacaktır” dedi.


“DÖRDÜNCÜ HAFTADA PATLAK VERMESİ BİZİ ÜZDÜ”
Toplantıda son olarak konuşan isim Yardımcı antrenör Sefer Ekizoğlu oldu. Ekizoğlu yaptığı açıklamada, “Öncelikle sezon başında sosyal paylaşım sitesinde ‘futbolun oynandığı ve futbolun konuşulduğu bir lig olsun istiyorum demiş, Kendi takımıma başarılar dileyerek diğer takımlara da sezonun hayırlı olması temennisinde bulunmuştum’ Fakat maalesef dördüncü hafta da bu bize patlak verdi. Sitespor önceden formasını giydiğim bir camiadır. Çok değerli bir camiadır. Bizimle alakalı hiç kimseye zarar gelmesin ve diğer takımlardan gelecek zararları da sayın başkanımız gerekli cevabı verdiler. Biz olayın teknik boyutuna bakarız. Maçtan sonra sayın başkanımız ve ben Sitespor soyunma odasına girerek tüm oyuncuları tek tek tebrik ettik” ifadelerini kullandı.
GAZETECİLERE YAPILAN HAKARETLER TARAFIMIZDAN CEVAPLANACAKTIR
Sitespor antrenörünü çok iyi tanıdığını sözlerine ekleyen Ekizoğlu, “Oyuncuma hakaret edilmesini asla kabul edemem ve benim müsabakamı izlemeye gelen, yağmur çamur demeden çalışan gazeteci arkadaşlarımıza da hakaret edilmesi bizim tarafımızdan çok ciddi ve ağır bir şekilde cevabını bulacaktır. Sayın başkanımız gerekli yazışmalarını federasyona yapmıştır. Akabinde bakıldığı zaman oyuncularımızdan ve teknik heyetimizden ne bir hakaretin olduğu ne farklı bir yerlere çekildiği gibi bir düşüncemiz yok. Biz sadece futbol oynamak için oraya gittik ve evet 2-0’dan 2-2’ye getirdik. Bizim yara almamız gerekiyordu ama en ağır hasarı almadan yarayı aldık ve bu da bizim için iyi oldu. Bundan sonra bizim takımın ivmesi daha da artacaktır. Tek söylemek istediğim dördüncü hafta da böyle bir durumun gelmesi bizleri rahatsız etti. Artık gerekli şeyleri yönetimimiz yapacaktır. Biz futbolun oynandığı ve futbolun konuşulduğu bir lig istiyoruz. Sadece istediğimiz budur. Bütün kulüplere başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:44
Güneş 08:15
Öğle 13:07
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Fenerbahçe 14 25
3. Başakşehir 13 25
4. Beşiktaş 13 24
5. Trabzonspor 13 23
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 13 17
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 13 16
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 13 13
15. Kasımpaşa 13 12
16. Antalyaspor 13 12
17. Ankaragücü 14 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 13 24
4. Bursaspor 13 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Altay 13 16
11. Giresunspor 13 16
12. Adana Demirspor 13 15
13. İstanbulspor 14 15
14. Boluspor 14 11
15. Osmanlıspor 13 10
16. Altınordu 13 10
17. Adanaspor 13 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 15 35
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Tottenham 16 23
7. Wolverhampton 15 23
8. Crystal Palace 16 22
9. Sheffield United 15 19
10. Arsenal 15 19
11. Newcastle 15 19
12. Brighton 15 18
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 15 16
17. Aston Villa 15 15
18. Southampton 15 15
19. Norwich City 15 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 15 26
5. Athletic Bilbao 15 26
6. Atletico Madrid 16 26
7. Valencia 16 26
8. Getafe 15 24
9. Granada 16 24
10. Osasuna 15 22
11. Levante 16 20
12. Villarreal 16 19
13. Real Betis 15 19
14. Real Valladolid 15 18
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 15 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 16 9
20. Leganés 15 6
11°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577