29 Ekim Spor Kompleksi daha etkin kullanılacak

Çerkezköy Amatör Spor Kulüpleri, Çerkezköy Belediyesi’nin düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Akay, “29 Ekim Spor Kompleksini Çerkezköy merkezinin içerisinde bulunan kulüpler ve çocuklar için daha etkin kullanabilecekleri bir alana bu sene kavuşacağız.” dedi.

Çerkezköy bakış
29 Ekim Spor Kompleksi daha etkin kullanılacak

Çerkezköy Bakış - 29 Ekim Spor Kompleksi’nde düzenlenen programa Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Başkanı Nedim Yılancı, Çerkezköy’deki spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri katıldı. Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Akay, Çerkezköy’ün kendine yakışır, 6 bin tribünlü güzel bir stadyuma ihtiyacı olduğunu, ve üç yıl içerisinde bir şekilde olacağını  bakanlık veya belediye tarafından bir stadyumun yapılması gerektiğini belirtti.
 

banner287
NAKDİ YARDIM YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK
Ekonomik sorunların belediyeleri de etkilediğini belirten Başkan Akay, geçen sene yapılan nakdi yardımın şu an için gözükmediğini yeniden değerlendirmenin yapılacağının ve bir iyileşme olursa yardım yapılabileceğini belirtti. Akay, “Veliköy’de Belediye zamanından kalan bir sahamız var ancak oranın dere taşkını sorunlarıyla iki üç defa yatırım yapmamıza rağmen bir karşılık bulamadı. Geçen sene zaman zaman arkadaşlarımız eleştirdi. Kendi bakış açılarına göre haklı olabilirler fakat biz tek bir yönden bakmıyoruz. Yaptığımız yatırımın uzun yıllara, Çerkezköy’de bulunan çocuklara ve bunları bir araya getiren kulüp yöneticilerinin yine burada yaşayan çocukların daha etkin kullanımını paylaştırmak adına bir karar aldık. Aldığımız karar: Veliköy’de antrenmanların yapılması, 29  Ekim’de Süper Amatör ’ün maçları, Bölgesel Amatör Lig’de oynayan 1911’in de organizedeki sahada yapmak gibi bir karar aldık. Veliköy’deki saha ile ilgili iki sorun var. Oraya köprüden geçiş olan alanı mülkiyet sahibi kapattı. Karayolları alana giriş müsaadesi vermiyor. Üst geçitten bu işin çözülmesi lazım gibi maalesef sıkıntılı bir durumda kaldık. Tır parkı alanı gibi bir tasarrufumuz vardı bu da bizim dışımızdaki nedenlerle gerçekleşmedi. Burasıyla ilgili de bir yatırım yaptı Çerkezköy Belediyesi, tribün sayısını da arttırdık bine yakın kapasiteye çıkarttık. Burası çok uzun yıllar kullanılacak durumda da değil. Biliyorsunuz Çerkezköy’e bir hızlı tren projesi var. Şu an bulunduğumuz yerden hızlı tren geçiyor. Öyle görünüyor ki 2023-2024 yıllarında bu proje gerçekleşecek gibi duruyor. Biz bu sene itibariyle bu sahayı olabildiğince daha etkin kullanmaya çalışacağız. Programları arkadaşlarımız ayarlayacak. Çerkezköy merkezinin içerisinde bulunan kulüpler ve çocuklar için daha etkin kullanabilecekleri alana bu sene kavuşacağız. Bunun dışında 4 buçuk yıl boyunca Çerkezköy Belediyesi olarak kulüplerimize eşit oranda, üst liglerde bulunan kulüplerimize de o oranda yardımlarımızı yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu sene ekonomik kriz herkesi vurduğu gibi Çerkezköy Belediyesi’ni de etkiledi. Son senede bir nakdi yardım yönetmeliği geçirdik. Çerkezköy Belediyesi’nin bütçesinden bir yardım yapılmadı. Bütçemizin durumuna bakarak bu değerlendirme yeniden yapılacak. Şu an için bir ödeme görünmüyor ama bir iyileşme olursa yeniden değerlendirilecek. Çünkü ekonomik kriz tasarruf tedbirleri yüzde 30 belediyeden keselim diye başladı bu anlamda bizim de yatırımlarımız, projelerimiz vardı biz de sıkıntıları yaşamamak için bunu peşin peşin söyleyeyim. Geçmişte bir yardım yapmamıştık. Bir tek geçen sene yaptık yönetmelik değişikliği sonucu. Ondan önce hep aynı yardımlar yapılmıştı. İnşallah bu senede normale dönersek aynı yardımları yeniden yapacağız.” dedi.
 

“SPORA YATIRIM YAPMASI GEREKEN SPOR BAKANLIĞI” 
Açıklamalarını sürdüren Akay, “Bir saha düşüncemiz vardı. Spora yatırım yapması gereken yerel yönetimler değil, Spor Bakanlığı. 4 buçuk yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Ozamandan beri temeli atılan Spor Bakanlığı’nın yapacağı gençlik merkezinin açılışını yapamadık. Gençlik merkezinin arkasında kalan 20 bin metrekarelik alanın futbol sahası yapılması ile ilgili girişimlerimiz oldu. Gerekli desteği vereceğimizi de belirttik. Fakat mesele Çerkezköy’e yatırıma gelince gerçekleşmedi. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. O olan spor bakanlığına devir olunmuş alanı bize devredin biz yapalım dedik. Bu yatırıma hazırdık da, bunu yapamayınca projeyi değiştirip yukarıya yarı olimpik yüzme havuzuna çevirdik. Futbol sahası yapacak yerimiz var ancak yer bakanlıkta.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306