Korkmaz: ‘Olayları emniyet tetikledi’

Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz Tekirdağspor karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyleyerek, çıkan olaylara değindi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü maçta yeterli güvenlik önlemi almadığını söyleyen Korkmaz, “Kulüp olarak kendi evimizde deplasmanda gibi olmak bizleri derinden üzmüştür. Emniyet uyarılarımızı dikkate almadı. Çıkan olaylardan emniyet ekipleri de pay sahibidir.’’ diye konuştu.

Korkmaz: ‘Olayları emniyet tetikledi’
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz haftalık yaptığı basın toplantısında Tekirdağspor galibiyetini değerlendirdi.
“TAKIMIMIZ ELDE EDİLEN GALİBİYET İLE EN İYİ CEVABI VERDİ’’
Dün Kulüp Temsilciliği’nde saat 12.00’da basın toplantısı düzenleyen Ahmet Korkmaz, geride kalan 7 haftalık süre içinde gereksiz puan kayıpları yaşadıklarını belirterek, “Bu haftaki Tekirdağ maçı bizim için büyük önem taşıyordu. Futbolcularımız hafta boyunca Tekirdağspor maçı için çok iyi hazırlandılar ve galibiyete odaklandılar. Takımımız çok iyi bir mücadele örneği göstererek ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı. Sonuçta bu önemli maçta galip olan taraf Çerkezköyspor oldu” dedi.
“HİÇBİR ZAMAN MAZERET ÜRETMEDİK GERÇEK NEYSE ONU AÇIKLADIK’’
Korkmaz, “Hiçbir zaman mağlubiyetlerimizde mazeret üretmedik ve gerçek neyse onu açıkladık.’ Diyerek “Futbolcularımızda yapılan tüm yorumlara Tekirdağspor galibiyeti ile cevap vermiş oldular. Özellikle Tekirdağ maçında bizi yalnız bırakmayan başta Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Cumhuriyet Savıcı Ziya Öztürk, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, ASKF Başkan Yardımcısı Salih Yılmaz, Çerkezköy Gençlik Spor Müdürü Metin Aysal ile değerli protokole katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bütün maçlarımıza gelerek bizleri desteklemelerini istiyoruz. Ayrıca Çerkezköy esnafı ve halkımız olsun tüm taraftarlarımıza bizi yalnız bırakmayarak tribünleri hınca hınç doldurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.GÜVENLİK GÜÇLERİ BİZLERİ DİKKATE ALMADI
Karşılaşmanın son bölümlerinde çıkan olaylara da değinen Ahmet Korkmaz, Haftalardır gerek kulüplere gerek federasyona gerekse Çerkezköy emniyetine misafir tribüne alınacak taraftar sayısıyla ilgili yazılar yazdıklarını belirterek, “Maalesef uyarılar ve yazılar dikkate alınmamış. Özellikle maçtan önce görevli güvenlikten sorumlu amirlere bizzat şahsım olarak misafir tribün kapasitesinin 60 kişi olduğunu ve bundan fazlasını alamayacağımızı, alındığı taktirde de olaylar yaşanacağını defalarca söyledim. Ama maalesef güvenlik güçlerimiz bizi dikkate almadılar. 60 kişi kapasitesi olan tribüne yaklaşık 150 taraftarı dolduruldu. Tekirdağ taraftarı özellikle attığımız golden sonra bulunduğumuz tribünü taş yağmuruna tuttular ve iki tribün arasında bulunan demir kafeslere tırmanarak bizim seyircimizin arasına girecek kadar işi abarttılar.” bilgisini verdi.
banner287
“KENDİ EVİMİZDE DEPLASMAN TAKIMI MUAMELESİ GÖRMEK BİZLERİ ÜZDÜ’’
Olayların meydana geldiği esnada güvenlik güçlerinin çıkan olaylara seyirci kaldığını söyleyen Ahmet Korkmaz, “emniyet güçleri olayın çıkmasında pay sahibi oldular. Tekirdağ taraftarının atmış olduğu taşlardan çok sayıda taraftarımız yaralanmış olup taraftarlarımız hastanelik oldular. Yine protokol bölümde hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı ve atılan taşların direk protokol tribününe isabet ettiği herkes tarafından görülmüştür. Bu konularda inşallah emniyetimiz uyarıları biraz dikkate alır ve bu tür zaafları bir daha göstermezler. Kulüp olarak kendi evimizde deplasmanda gibi olmak bizleri derinden üzmüştür. Her gittiğimiz deplasmanda bırakın taraftarı yöneticileri bile yerlerinden kıpırdatmayacak kadar önlemler alınıyor. Lüleburgaz maçında da benzer olaylar yaşandı. Bu maçta da misafir tribün kapasitesi aşılarak hiçbir müdahale olmadı. Ondan sonraki uyarılara rağmen ne yazık ki bu maçta da olaylar bu şekilde gelişti.” şeklinde konuştu.“BEN ÇEKERİM SİZDE GÖRÜRSÜNÜZ DİYEREK TAHRİK ETTİ’’
Trakya Türk Televizyonu Kameramanı Hakan Karaca ile arasında yaşadığı gerginlikten de bahseden Ahmet Korkmaz şunları söyledi: “Tekirdağ’dan gelip kendini basın mensubu diye tanıtan, federasyondan da izin almayan ne niyetinde olduğu bilmediğimiz bir şahısla çekim yapmaması konusunda maçtan önce görüşmemiz oldu. Bize cevap olarak da ‘ben kimseden izin almam ben çekerim sizde görürsünüz’ diye konuşması çıkan olaylar esnasında sanki olayları bizim taraftarımız çıkarmış gibi objektifleri bizim tribünlere çevirmesi sonucu şahsım olarak müdahalem oldu. Kendisinin elinden makinesini alıp, güvenlik güçlerine teslim ettim. Bu olayı hiç kimse farklı yönlere çekmesin. Olayın gelişmesi başlangıcı ve bitişi bu şekildedir” dedi.
“HAK EDEN TARAF BİZDİK VE KAZANDIK’’
Müsabakada meydana gelen olaylar hakkında konuştuktan sonra elde edilen galibiyetten de bahseden Korkmaz, “Baştan sona kazanmak için oynadık. Futbolcularım terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiler. Her hafta olduğu gibi direkler gol atmamıza izin vermedi. Ama hak eden taraf bizdik ve biz kazandık. Galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Özellikle Tekirdağspor kulüp başkanına sağ duyusundan dolayı ve olaylara hiçbir şekilde karışmayarak sükûneti sağlamak adına göstermiş olduğu çabalardan dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonraki maçlarında kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
umut aktaş
umut aktaş - 6 yıl Önce

gerçekten bu hafta tam bir rezaletti rahat rahat galibiyetimizi bile kutlayamadık sanki deplasmandayız ya bu kadar olmaz bu oratmı yaratan çerkezköy emniyetini kutluyorum güvenlik bu kadar güzel sağlanır

hüseyin taşlı
hüseyin taşlı - 6 yıl Önce

öncelikle rakibimiz olan tekirdağı yendiğimiz için çok mutluyum ama bu mutluluğa gölge düşüren kendini bilmez tekirdağ taraftarını ve onlara seyirci kalan çerkezköy polisini kınıyorum yazık gerçekten yazık

tekirdağlı
tekirdağlı - 6 yıl Önce

galibiyeti kutlayacakmıssınz bırakın bu işi iki tane topcuyla bu başkanla siz bi halt edemezsiniz. basın mensubu tahrik etmiş. gelse yaa tribüne başkan bak orda nasıl tahrik vardı.. tekirdağa geleceksiniz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306