Milli Satranççılardan Akay’a ziyaret

Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda dereceye giren Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımı sporcuları, Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Milli Satranççılardan Akay’a ziyaret

Çerkezköy Bakış - Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Ömür Çelik ve Satranç Eğitmeni Remzi Yakut, 19-26 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda dereceye giren sporcularla birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Satranç sporuna verdiği desteklerden dolayı Başkan Akay’a teşekkür eden Remzi Yakut, “Şampiyonada 10 Yaş Erkekler Kategorisinde Ege Yiğit Çelik 12’nci, Efe Yalçınkaya 9’uncu ve Yağız Efe Deniz de 3’üncü olurken; 10 Yaş Kızlar Kategorisi’nde ise Ece Naz Sönmez 4’üncü olarak Milli Takım Havuzuna girmeye hak kazandılar” dedi.

banner287
“SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Satranç sporu kentimizde giderek yaygınlaşan ve önemli derecelerin elde edildiği bir spor dalı haline geldi. Bu vesile ile Çerkezköy’de çocuklarımızın satranca olan ilgisinin artmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Başkan Akay, yakın zamanda hizmete açılacak olan Kültür Merkezi’nin de önemli satranç turnuvalarına ev sahipliği yapabileceğini kaydetti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 17:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306