Öztürk: Kulüp yöneticiliği ağlanma yeri değildir

1.Amatör’de mücadele eden Kızılpınarspor Kulüp Başkanı Birol Öztürk, 1911 Çerkezköy Doğanspor’u sert bir dille eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde 1911’den yapılan açıklamada kullanılan “Kızılpınarspor’a bizden çok yardım yapılıyor. Yapılsın ama bize de yapılsın” cümlesine tepki gösteren Öztürk, “Kulüp yöneticiliği ağlanma yeri değildir. Belediyeden tek kuruş para almadık.” dedi.

Öztürk: Kulüp yöneticiliği ağlanma yeri değildir

Çerkezköy Bakış - 1.Amatör’de mücadele deden Kızılpınarspor Kulüp Başkanı Birol Öztürk, 1911 Çerkezköy Doğanspor’un yaptığı açıklamalarda kendilerini zan altında bıraktıklarını belirterek açıklamalarda bulundu.

“BİZ BUGÜNE KADAR KİMSEYE AĞLANMADIK”

“Bugüne kadar kimseye ağlanmadık” diye Öztürk, “Biz Kızılpınarspor’u zor şartlarda bir üst tura çıkartmak için mücadele ediyoruz. 1911 Çerkezköy Doğanspor’un bazı serzenişleri vardı. Onların kendi içlerinde bazı dinamikleri olabilir ama buna bir kulübü karıştırmaları çok çirkin olmuş. Bizler bu kulüp için yönetim kurulu olarak Okan Bitmez, Osman Er büyük mücadeleler veriyoruz. Başkaları gibi ‘para vermiyorlar’, ‘şunu yapmıyorlar’ diye ağlamıyoruz. Biz de belediyeden bir kuruş destek görmek bugüne kadar.  Sezon başında belediye başkanı tüm kulüp başkanlarını toplayıp bu sene yardım edemeyeceğini söyledi. Basın da oradaydı. O günden bugüne bizim yaptığımız; bütün futbolcu kardeşlerimizin özverileri paralarını zamanında ödeyemesek de canla başla mücadele etmeleri, Kızılpınar’ı bugünkü noktaya getirmiştir. Kulüp yöneticiliği ağlanma yeri değildir. Kulüpler sezon başında bir program yapar, o programlar dahilinde transferlerini yaparlar, maçlarına çıkarlar biz bugüne kadar kimseye ağlanmadık. Ne bir belediyeden araç tahsisi istedik. Ne bir yemek tahsisi istedik, ne de kulüple ilgili herhangi bir talebimiz oldu. Benim siyasi geçmişimi kullanarak, üzerimden Kızılpınarspor’a hiç kimsenin laf söyleme hakkı yok. Bu konuda çok üzüldüm. Ben 3 seneden beri Kızılpınar için mücadele ederken bu duyduğumuz kelimeler bizi gerçekten üzmüştür.” dedi.

“HAFTALARDIR SEYİRCİ İLE BERABER YOKLUK İÇERİSİNDE MÜCADELELER VERİYORUZ”

Haftalardır seyirci ile beraber yokluk içerisinde mücadeleler verdiklerini fakat kimseye bir şey söylemediklerini ifade eden Öztürk, “ Ben de Kızılpınarspor’un bundan sonra daha fazla zarar görmemesi için, benim üzerimden Kızılpınarspor’a müdahale edilmemesi için 1. Amatör’den Süper Amatör’e çıktığım zaman da başkanlığı bırakacağım. Biz, kulübü yönetirken bir sürü sponsor bulmak için büyük mücadeleler verdik. Diğer kulüpler nasıl götürüyor bilmiyorum. Kızılpınar’da özellikle vatandaşa bir teşekkür borçluyum. Bizim Kızılpınar’da sahamız yok ama Kızılpınar halkı her maça Çerkezköy’e gelip bize büyük destek veriyor. Haftalardır seyirci ile beraber yokluk içerisinde mücadeleler veriyoruz fakat biz kimseye konuşmuyoruz. Herkes kendi kulübünde yöneticiliğini yapsın başkalarına saldırmayı bıraksın. Bu çok çirkin, ben inanıyorum ki bundan sonra da Kızılpınar halkı, Kızılpınar’a sahip çıkacaktır ve İsmail Hocam da sağ olsun çok emekleri var. Gece gündüz mücadele ediyor. Hiçbir zaman ne bize ne de yönetici arkadaşlara bir serzenişte bulundu. Onun için ben Kızılpınar halkından, son üç maçımız kaldı sonra Play Offlara geçeceğiz oralarda da gerekli desteği vereceğine inanıyoruz. Bizler, bu sene şampiyon olduktan sonra, inşallah Kızılpınarspor’u Süper Amatör’de de layıkıyla temsil edeceğiz. Belediye başkanı üzerinden, siyaset üzerinden kimse kimseye sataşmasın.” ifadelerini kullandı.

“BİZLER 1911’İN ALTYAPI İMKANLARINI OLUŞTURABİLECEK TAKIMLARIZ”

banner287
Açıklamalarını sürdüren Öztürk, “Yeri geliyor üç tane yönetici cebindeki tüm parayı koyup maç başlarını tamamlıyor. Ama ‘Belediye Kızılpınar’a yardım ediyor’ diyorlar. Gelsinler çıkarsınlar bir tane ödeme gelmiş mi Kızılpınarspor’a ve bunu yapan da maalesef Çerkezköy’de bir takımımız. Hep beraber olmamız gereken zamanda bizler onların da başarılı olmasını, şampiyon olmasını istiyoruz. Başarısızlıkta hemen başka yerlere suç atmak da iyi bir şey değil. Geçen sene biz küme düşmekten son anda kurtulduk. Kimseyi suçlamadık. Şimdi iyi bir kadro oluşturduk bir başarı geldi. Biz aile olalım istiyoruz ve Kızılpınar şu anda bir aile oldu.  Bizler 1911’in altyapı imkanlarını oluşturabilecek takımlarız. Ama ben 1911’in yıllardır.  Ne Kızılpınar’dan ne Çerkezköy’den ne ikinci amatörden ne de 1. Amatör’den bir tane topçuyu yukarı çıkardığını görmedim. Bu işler para harcayarak olmaz. Oradakini alacaksın, buranın çocuklarına para kazandıracaksın, dışardan 60’ar bin liraya oyuncu getirerek başarılı olamayız. Bizim de getirdiğimiz var ama Çorlu’dan. Şimdi bizim Kızılpınar’dan, Sitespor’da, Kapaklıspor’da oynayan isimler var. Keşke imkanlarımız olsa da onları da getirebilsek  Kızılpınarspor’a ama maddi anlamda onları karşılayacak gücümüz yok. Ben 1911’in özellikle BAL’da mücadele eden takımın altyapılardan topçu alıp beslenmesi gerektiğini düşünüyorum. İstanbul’dan  Ankara’dan alınan topçularla bu işi olacağını düşünmüyorum. Biz federasyondan 5 bin lira yardım aldık. Onun haricinde başka bir yerden destek göremiyoruz. İnanın kolay değil. Bana daha önce 1911 başkanlığını da teklif ettiler, kabul etmedim. Kızılpınar’ın gençleri geldi ‘abi bize yardımcı ol’ dediler. Bu yaşananlara gerçekten çok üzüldüm. Biz konuşmayınca bunları doğru zannediyorlar. Bizim üzerimizden siyaset yapmasınlar. Biz, 1911’in de başarılı olmasını istiyoruz, gurur duyarız.” şeklinde konuştu.

“KIZILPINAR HALKI SAHİP ÇIKTI”

Kızılpınar halkının takıma sahip çıkmaya devam etmesini istediğini belirten Öztürk, “Kızılpınar halkının takıma sahip çıkmaya devam etmesini istiyoruz. İnşallah şampiyon olacağız. Şuan Play Off’u garantiledik. Bu başarı da sponsorlarımızın Kızılpınar halkının bize destek çıkmasıyla oldu. Bir yemek organizasyonu yaptık, Kızılpınar halkı sahip çıktı. Ben Çerkezköy’ün kaç senedir bir yemek dahi düzenlediğini düşünmüyorum. Maça gidiyorum 100 tane araba geliyor oraya Kızılpınar’dan, Kızılpınar’da bir saha olsa ne kadar güzel olur. Geldir, meşaleler yandı. Tribünler tıklım tıklım doluydu. 1911’de olmayan şeyleri yapıyoruz biz. Bu hafta daha da coşkulu olacaktır.” dedi.

“KIZILPINAR YOLUNA DEVAM EDECEK”

Kızılpınar’ın başarı ile yoluna devam edeceğini belirten Öztürk, “Geçen sene de lig bitiminde kimseye bir kuruş borcumuz kalmadı. Bu sene sadece bir iki borcumuz var. Onları da kapatınca yine sezonu borçsuz bitirmiş olacağız. Birileri bu emeğin üzerine, kendi başarısızlıklarını Birol Öztrük üzerinden değerlendirmesinler, ayıp bir şey. Kızılpınar yoluna devam edecek, vatandaşlarımızı da maçlarımıza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

BASINA TATLI SERT ELEŞTİRİ

Çerkezköy basının da maçlarda Kızılpınar’ı yalnız bıraktığını belirten Öztürk, “Biz haftalardır lider durumdayken bir hafta maçlarımıza gelip izlemediniz. Şu an Çerkezköy’de şampiyonluğa oynayan tek biziz. Çerkezgücü de, 1923’te, Fevzipaşa da, 2. Amatör’de oynayacak olan Kızılpınar Uzayspor da bizim takımımız. Ama şu an şampiyonluğa oynayan bir tek Kızılpınarspor var. Basında Kızılpınar ile ilgili detaylı bir haber göremedik.  Biraz özen istiyoruz bu konuda bütün basından.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karakaş
Karakaş - 3 ay Önce

Tam da yerel seçimler öncesi doğan spor yetkililerinin yaptığı bu açıklamalar çok manidardır .Yoksa siz Çerkezköy lü değilmisiniz yada neyin peşindesiniz ???

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306