Potanın perilerinden Akay’a ziyaret

Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Başkanı Nedim Yılancı, beraberindeki Bayan Basketbol Takımı antrenör ve sporcularla birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

çerkezköy bakış
Potanın perilerinden Akay’a ziyaret

Çerkezköy Bakış - Ziyarette konuşan Yılancı “Zamanla hedeflerimizi büyüterek üst liglere çıkıp mücadele edeceğiz.” dedi. Antrenör Ercan Çete ise amaçlarının kendi öz kaynaklarıyla mücadele etmek olduğunu ifade ederek Çerkezköy’den milli takıma sporcular kazandırmak istediklerini belirtti.
 

“YOLUMUZ UZUN VE ZORLU”
 

 Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı’nın 2018 - 2019 sezonuna start verdiğini kaydeden Kulüp Başkanı Nedim Yılancı, “Takımımız son 3 sezondur A takım seviyesinde liglerde ilimizin tek takımı olarak mücadele etti. Altyapılarda, il ve yurt içinde farklı yaş gruplarında başarılar elde ettik. Artık bu çıtayı yukarıya taşıma zamanı geldi. Çocuklarımız yaş olarak büyüyor, sporcu olarak da yeteneklerini geliştiriyorlar. Bundan sonra mücadele edeceğimiz lig, A takım seviyesinde Bölgesel Lig olacak. Altyapımızda yetiştirdiğimiz kızlarımıza bu ligde şans vereceğiz. Zamanla hedefleri büyüterek üst liglere çıkıp mücadele edeceğiz. Yolumuz uzun ve zorlu bir yol. Fakat biz sporcularımızın ellerinden geleni yaparak başarılı olacaklarına inanıyoruz” dedi.
 

ANTRENÖR VE SPORCULARI TANITTI
 

 Ziyarette antrenör ve sporcular hakkında Belediye Başkanı Vahap Akay’a bilgi veren Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ercan Çete, “Teknik heyetimizde Engin Çaylak (Antrenör), Arif Karaavcı (Antrenör), Emre Karademir (Kondisyoner) ve Kübra Yavaş (Asistan Antrenör) yer alıyor. Bu sene Bölgesel Lig’de mücadele edecek olan takımımızda Kübra Yavaş, Gamze Gül Karakuş, Emine Nur Esen, Melisa Yamur, Ecenur Kurtbaş, Sena Eren, Burcu Önder, Dilara Yılmaz, Yağmur Gizem Anıl, Ceren Tekin, Sueda Zehra Kıroğlu, Özge Mutlu, Buse Başak, İclal Duranoğlu ve Ahsen Erbay mücadele edecek” diye konuştu.
 

banner287
“AMACIMIZ ÇERKEZKÖY’DEN MİLLİ TAKIMA SPORCU KAZANDIRMAKTIR”
 

İlçedeki ilköğretim okullarında çeşitli testler yaparak yetenekli öğrencileri tespit edip takıma kazandırmak istediklerini sözlerine ekleyen Ercan Çete, “Amacımız bu çocuklarımızın yeteneklerini geliştirerek, Çerkezköy’den milli takımlarımıza sporcular kazandırmaktır. Bununla birlikte yıllar içinde 1. Lig ve daha sonrasında Süper Lige çıkmayı ve burada kendi öz kaynaklarıyla mücadele edebilen bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Sezon açılışını 1 Ağustos’ta yaptıklarını ve lig müsabakalarının Kasım ayı başında başlayacağını kaydeden Ercan Çete, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı da Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.
 

SPORA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
 

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay ise  “Göreve geldiğimiz günden itibaren, sporun her dalında sporcu kardeşlerimizin ve çocuklarımızın yanında olmaya gayret ettik. Kentimizde spor alanlarının sayısını artırmaya çalıştık. 29 Ekim Spor Kompleksi’ni tüm öğrencilerimizin ve sporcularımızın kullanımına kazandırdık. Bundan sonra da sporcularımıza destek olmaya ve kentimize yeni spor alanları kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

BEŞİKTAŞLI SAMED’TEN AKAY’A İMZALI FORMA
 

Kasım ayı başında lig müsabakaları başlayacak olan Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı’nın başarılı olacağına gönülden inandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı antrenör ve sporcularına başarılar diledi. Ziyarette Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ercan Çete’nin eski öğrencisi olan Beşiktaş Spor Kulübü Basketbol Takımı Oyuncusu Samed Erdi Geyik, Belediye Başkanı Vahap Akay’a imzalı bir formasını hediye etti. Ziyaret sonunda Başkan Akay Çerkezköy Belediye Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı antrenör ve sporcularıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 17:28

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306