Spor okulunun ilk dönemi sona erdi

Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun 1. dönemi tamamlandı. Yaz Spor Okulu’nun 1. döneminin tamamlanması nedeni ile Halk Oyunları Kursuna devam eden minik öğrenciler bugün Çerkezköy Belediyesi Amfi Tiyatro’da mini bir gösteri sergiledi.

Spor okulunun ilk dönemi sona erdi

Çerkezköy Bakış 2-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun 1. dönemi bugün sona erdi. Toplam 19 branşta düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun ikinci döneminin 30 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün Yaz Spor Okulumuzun 3 haftalık 1. dönemi sona erdi. Kurslarımıza katılan çocuklarımız ve aileleri çok güzel bir 3 hafta geçirdiler. Yaz Spor Okulumuza katılan öğrencilerimize, ailelerine, eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Başkan Akay, 30 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Yaz Spor Okulu’nun 2. dönemine bir üst yaş kategorisinin katılacağını belirterek, “Bugün Yaz Spor Okulumuzu tamamlayan tüm öğrencilerimizi kutluyorum, katıldıkları için teşekkür ediyor ve bir dahaki sene görüşmek üzere diyorum” dedi.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ MUHTEŞEMDİ

 Yaz Spor Okulu Halk Oyunları Kursuna katılan minik öğrencilerin hazırladıkları oyunları izleyen Başkan Akay, daha sonra tüm öğrencileri tek tek tebrik etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİN 886 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI
Bu yıl 19 branşta düzenlenen Yaz Spor Okuluna toplam 1886 öğrenci kayıt yaptırdı. Kursların ilk dönemi 2-20 Temmuz tarihleri arasında yapılırken, ikinci dönemi ise 30 Temmuz – 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

banner287
EN ÇOK İLGİYİ YÜZME KURSU GÖRDÜ

 Belediyenin iki dönem halinde düzenlediği Yaz Spor Okulu’nda 2. Dönem 30 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Toplam 19 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulunda en fazla ilgiyi yine Yüzme branşı görürken, Yüzme branşına toplam bin 437 öğrenci kayıt yaptırdı. Yüzme branşından sonra en fazla ilgiyi Futbol branşı gördü. Futbol branşına toplam 464 öğrenci kayıt yaptırdı.
Basketbol kursuna 308, Bağlama kursuna 19, Bilgisayar kursuna 17, Gitar kursuna 70, Güreş kursuna 17, Halkoyunları kursuna 58, Heykel kursuna 27, İngilizce kursuna 177, İşaret Dili kursuna 42, Karate kursuna 127, Kort Tenis kursuna 36, Masa Tenisi kursuna 37, Okçuluk kursuna 50, Resim kursuna 93, Satranç kursuna 74, Voleybol kursuna 166, Yaratıcı Drama kursuna 33 olmak üzere bu yıl 19 branşta açılan Yaz Spor Okulu kurslarına toplam 1886 öğrenci kayıt yaptırdı.

ÖĞRENCİLER SERVİSLER İLE GETİRİLİP, GÖTÜRÜLDÜ

 Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, kursların 29 Ekim Spor Kompleksi’nde, Kartaltepe Piknik Alanı’nda, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi ile Amfi Tiyatro’da verileceğini sözlerine ekledi.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306