Spotify, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyarak, sorularınıza şarkılarla cevap veren yenilikçi bir özellik olan "Şarkı Falı"nı hayata geçirdi. Bu özellik, kullanıcıların kişisel sorularına müzikal cevaplar almasını sağlayan, Wrapped uygulamasının temelleri üzerine kurulu bir hizmettir. Kullanıcılar, sanki bir falciya danışır gibi, sevdikleri şarkı adları ve içerikleri üzerinden kişisel sorularına yanıtlar bulabilmektedir.

Şarkı Falı Kullanım Kılavuzu

Spotify'ın bu benzersiz özelliğinden yararlanmak için, kullanıcılar mobil cihazları üzerinden spotify.com/songpsychic adresini ziyaret edebilir veya Song Psychic'in web sitesinde bulunan QR kodunu tarayarak kolayca erişim sağlayabilirler.

Özelliğin İşleyişi ve Kategoriler

"Şarkı Falı" özelliği, kullanıcılara, 'Okul', 'Arkadaşlar ve Aile', 'Aşk', 'Kariyer', 'Hayatın En Büyük Gizemleri', 'Geleceğim', 'Kendim', 'Stil' ve 'Öğle Yemeği' gibi çeşitli kategoriler arasından seçim yapma imkanı sunar. Böylece, kullanıcılar hayatlarının farklı alanlarıyla ilgili sorularına müzikal yanıtlar alabilirler.

Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar bir soru girdiklerinde, "Şarkı Falı" özelliği, cevabı şarkı formatında almadan önce, ekrana dokunmalarını ister. Bu sırada, kullanıcıların merakını artıran mistik bir müzik çalarken, ekran renk değiştirir.

Astronotlar Nasıl Yemek Yer, Astronot Nasıl Beslenir? Uzayda Beslenme Rehberi Astronotlar Nasıl Yemek Yer, Astronot Nasıl Beslenir? Uzayda Beslenme Rehberi

Erişilebilirlik ve Dil Seçenekleri

Spotify, "Şarkı Falı" özelliğinin, şirketin hem ücretsiz hem de Premium abonelerine, 64 farklı pazarda ve 21 dilde sunulduğunu duyurdu. Bu geniş erişim, kullanıcıların kültürel ve dilsel çeşitliliğe uygun bir şekilde kişisel sorularına müzikle yanıt bulmalarını sağlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ