2023-2024 sezonunda 2. Amatör Küme’nin lig müsabakaları 30 Mayıs 2024 tarihinde oynanan maçlar ile tamamlanmıştı. Statü gereği grup ikincilerinin oynayacakları tek devre Play-Off müsabakalarının kura çekimi 31 Mayıs 2024 Cuma saat 11.00 de Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Toplantı Salonunda kulüp temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

A Grubu’nu 2. sırada tamamlayan Aydoğdu Gençlikspor, B Grubu’ndan Yavuzspor, C Grubu’ndan Çorlu Güven Spor Kulübü, D Grubu’ndan Taşkıranlar Samsungücüspor ve E Grubu’ndan Güngörmezspor Play-Off grubunda mücadele edecek. Müsabakalar lig usulü tek devre oynanacak. 

İLK HAFTA MAÇLARI BELLİ OLDU

2023-2024 sezonunda 2. Amatör Küme Play-Off 1. Hafta Fikstürü

Çorlu Güven Spor Kulübü - Aydoğdu Gençlikspor

Güngörmezspor - Taşkıranlar Samsungücüspor

Yavuzspor - BAY

Tofaş sosyal medyada ilk sırada Tofaş sosyal medyada ilk sırada

PLAY-OFF’A NASIL GELDİLER?

A Grubu ikincisi Aydoğdu Gençlikspor topladığı 28 puanla 2. sırada yer alırken rakip filelere 41 gol atıp kalesinde 15 gol gördü. 

B Grubu’nda ise Yavuzspor 22 puanla 2. sırayı almayı başardı. Yavuzspor bu mücadelelerde 30 gol atarken, kalesinde 16 gole engel olamadı.

C Grubu ikincisi Çorlu Güven Spor Kulübü oldu. Çorlu Güven Spor Kulübü 23 puan toplarken, rakip kaleye 29 gol göndermeyi başardı. Çorlu Güven Spor Kulübü bu maçlarda ise 10 gole engel olamadı.

D Grubu’nu ikinci sırada bitiren takım topladığı 22 puanla Taşkıranlar Samsungücüspor oldu. Taşkıranlar Samsungücüspor bu müsabakalarda rakip filelere 26 gol bırakırken, kendi kalesinde 8 gol gördü.

Son olarak E Grubu’nda ikinci sırayı alan takım 25 puanla Güngörmezspor oldu. Güngörmezspor 32 gol atarken, filelerinde yanlızca 6 gol gördü.
 

Muhabir: Burak Dalkıran