Tekirdağ baharı Hıdırellez kahvaltısı ile karşıladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece kutlanan ve baharın gelişini temsil eden Hıdırellez dolayısıyla vatandaşlara yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Tekirdağ baharı Hıdırellez kahvaltısı ile karşıladı

Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa’da gerçekleştirilen etkinliğe katılan binlerce vatandaş, dileklerini denize attıktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Hıdırellez Kahvaltısında buluştu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, vatandaşlarla sohbet ederek, Hıdırellez’in kendilerine huzur ve bereket getirmesini temenni etti.
Hıdırellez Kahvaltı etkinliğine Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Sertaç Balyemez, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 “HIDIRELLEZ GÜNÜ'NÜN, SAĞLIK, MUTLULUK, BOLLUK VE BEREKET GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Hıdırellez Kahvaltısı sonrasında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Türk dünyasının kültür, gelenek ve göreneklerinden baharın müjdeleyicisi olan Hıdırellez, Hz. Hızır ile İlyas Peygamber'in bir araya geldikleri, baharın gelişini müjdeleyen gün olarak kabul edilmektedir. Geçmişle geleceğimiz arasında önemli bir köprü görevini yerine getiren, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan Hıdırellez, toplumumuzun kaynaşmasına, huzurunun artmasına vesile olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, baharın ve güzel günlerin müjdecisi olan Hıdırellez Günü'nün, sağlık, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.