Geçtiğimiz günlerde ani kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tolga Savacı’nın ablası Sibel Savacı en çok merak edilen konular arasında. İşte Sibel Savacı ile ilgili merak edilenler.

TOLGA SAVACI'NIN ABLASI SİBEL SAVACI KİMDİR?

Kardeşi Tolga Savacı'nın ABD'nin New York kentine yerleşme kararı almasının ardından, Sibel Savacı ise diğer kardeşi Zeynep Savacı ile Bodrum'a yerleşmiştir. Ailelerinin hukukçu baba Tuğan Savacı ve bankacı anne Sacide Savacı'nın kızı olan Sibel Savacı, lise son sınıfta Ege Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmasına rağmen, reklamcılık ve model olma isteğiyle kariyerine farklı bir yönde yön vermiştir.
Savacı, tekstil ve reklam sektöründe 1978-1989 yılları arasında modellik yapmış ve aynı dönemde satış, pazarlama, konsept ve koleksiyon danışmanlığı gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır. 11 yıl boyunca dünyaca ünlü markaları tanıtarak reklam ve katalog çekimlerinde yer almıştır.
Model olarak başladığı kariyerinde halkla ilişkiler ve marka danışmanlığı gibi farklı alanlarda da başarıyla faaliyet gösteren Sibel Savacı, geniş bir deneyim ve birikime sahiptir. Hukuk fakültesi eğitimi almasına rağmen model ve iş insanı olarak başarılı bir kariyer inşa eden Savacı, hayatının her döneminde cesur ve kararlı adımlar atmıştır.
1984-1989 yılları arasında Cengiz Us ile evli kalmıştır. 

Akıllı Telefon Satışında Zirve Değişti Akıllı Telefon Satışında Zirve Değişti

SİBEL SAVACI KAÇ YAŞINDA?

Tolga Savacı'nın ablası Sibel Savacı, 2024 yılı itibarıyla 65 yaşındadır.

SİBEL SAVACI NE İŞ YAPIYOR?

Ünlü model ve iş insanı Sibel Savacı, 70’li ve 80’li yıllara model ve manken olarak damgasını vurduktan sonra Türkiye'nin tanınmış markalarını tanıtan prodüksiyon ve iletişim ajansını kurarak başarılı bir kariyer inşa etmiştir. Savacı, 8 yıl önce aniden Bodrum'a yerleşerek hayatına yeni bir yön vermiştir.
 

Kaynak: Haber Merkezi