Şarköy, Türkiye'nin havacılık ve uzay sanayii alanındaki en önemli etkinliklerden birine ev sahipliği yaptı.

Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından verilen "Türkiye'nin Havacılık Vizyonu" konulu konferans, yerel ve ulusal savunma sanayiindeki gelişmeleri ve Türkiye'nin havacılık alanındaki yerli ve milli başarıları katılımcılara aktardı.

Konferans

Programa, Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’de katılımcı olarak yer aldı.

Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel yaptığı konuşmada, "Prof. Dr. Temel Kotil gibi değerli bir bilim insanını şehrimizde misafir etmek, ülkemizin savunma alanındaki yerli ve milli atılımlarını gurur veren gelişmelerini dinlemek ve kıymetli büyüğümüzle birlikte Şarköylü hemşehrilerimize bir araya gelmek bizim için büyük bir ayrıcalıktı. Bu buluşma, ilçemizin ve ülkemizin geleceğine dair vizyonumuzu daha da pekiştirdi. Bu tür etkinliklerin, Tekirdağ'ımızın ve Türkiye'mizin sosyal ve ekonomik gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Konferans3

Tütün mamülü kaçakçısı yakayı ele verdi Tütün mamülü kaçakçısı yakayı ele verdi

Bu tarihi etkinlik, Şarköy ve Tekirdağ için yerel toplulukların ulusal başarı hikayeleriyle bütünleşebileceği, ilham alıp ilham verebileceği platformlar oluşturmanın önemini vurguluyor.

Konferans2

Konferans1

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan