Sosyal medya platformu TikTok'un ünlü fenomenlerinden Iraklı Om Fahad'ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Bağdat'ta kimliği belirsiz kişiler tarafından aracının içindeyken vurularak öldürülen Om Fahad'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Peki fenomen Om Fahad neden öldü? İşte merak edilen tüm detaylar...

Irak İçişleri Bakanlığı Olayla İlgili Özel Ekip Kurdu

Irak İçişleri Bakanlığı, Om Fahad cinayetinin aydınlatılması için özel bir operasyon ekibi kurulduğunu duyurdu. Başkent Bağdat'ın Zayouna bölgesinde meydana gelen olayda, Om Fahad evinin önünde aracının içindeyken motosikletli bir kişi tarafından ateşli silahla vurularak öldürüldü. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, olayın faillerinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Om Fahad Kimdir?

28 Mayıs Survivor kim elendi?  Ogeday, Özgür, Seda ve Batuhan 28 Mayıs Survivor kim elendi? Ogeday, Özgür, Seda ve Batuhan

Sosyal medya platformu TikTok'ta yüzbinlerce takipçisi bulunan Om Fahad, eğlenceli ve renkli videolarıyla tanınıyordu. Geçtiğimiz yıl "genel ahlaka aykırı" paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırılan Fahad, son olarak Iraklı Barbie olarak bilinen sosyal medya fenomeni Dalia Naeem ile yaşadığı gerginliklerle gündeme gelmişti.

Om Fahad'ın Ölüm Sebebi Ne?

Henüz Om Fahad'ın ölüm sebebi netlik kazanmasa da, polis olayla ilgili soruşturmayı derinleştirerek farklı ihtimalleri değerlendiriyor. Yaşadığı tartışmalar ve paylaşımları nedeniyle hedef haline gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulurken, cinayetin arkasında başka sebeplerin de olabileceği düşünülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ