Çerkezköy’de bir eve kurşun yağdırdılar Çerkezköy’de bir eve kurşun yağdırdılar

Ülke genelinde artan sıcaklılar Tekirdağ genelinde de yüzünü gösteriyor.

Tekirdağ Valiliği, bu gün itibariyle Tekirdağ genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağını belirterek uyarıda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kıymetli vatandaşlarımız, Meteorolojik tahminlere göre hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde olacaktır. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeni ile dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Konu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden  yapılan açıklamada ise , “Hava sıcaklıkları halen Marmara, Ege ve Akdeniz’de mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyrediyor. Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 11.06.2024 Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak daha da artacağı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 4 ila 8 °C üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların batı kesimlerde azalarak mevsim normalleri civarına inmesi bekleniyor.” ifadeleri kullanıldı

Muhabir: Burak Dalkıran