Bağış ve Fon Opsiyonu Önerisi

Demirel, Türkiye'deki vatandaşlık programının daha etkili hale getirilmesi için bağış veya fon opsiyonlarının öne çıkarılabileceğini önerdi. Birçok ülkede olduğu gibi, vatandaşlık için devlete yapılan bağışların miktarının aile büyüklüğüne göre artabileceğini belirtti. Bu sayede, vatandaşlık başvurusunda bulunanların ekonomik kaynaklarının daha adil bir şekilde değerlendirilebileceğini ifade etti.

Yatırım ve Ekonomik Gelişim

"CDT Tech Day 2024" büyük fırsat "CDT Tech Day 2024" büyük fırsat

Türkiye'nin, yatırım yoluyla vatandaşlık programında öncelikli olarak ekonomik kalkınma alanlarına odaklanması gerektiğini söyleyen Demirel, borsaya yatırımcı çekmek isteniyorsa hisse senedi opsiyonlarının ön plana çıkarılabileceğini belirtti. Bu şekilde, ülkenin ekonomik büyümesine katkı sağlanabileceğini ve vatandaşlık programının daha etkili bir şekilde işleyebileceğini ifade etti.

Uluslararası Standartlar ve Güvenlik Soruşturması

Demirel, Türkiye'de uygulanan vatandaşlık programlarının uluslararası standartlarla uyumlu olması gerektiğini vurgulayarak, güvenlik süreçlerinin önemine dikkat çekti. Güvenlik soruşturması yapılmasının yanı sıra, uluslararası servis sağlayıcılarının kullanılmasının da gerekliliğine işaret etti. Bu sayede, yatırım yoluyla vatandaşlık programlarının daha şeffaf ve güvenilir hale getirilebileceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi