Spor yorumlarıyla dikkat çeken Burhan Kuzu'nun popülaritesi, izleyicileri spor dünyasının önde gelen isimleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye yönlendiriyor. Bu isimlerden biri de Yıldız Holding'in genç lideri Yahya Ülker. Peki Yahya Ülker kimdir, serveti ne kadar ve Yıldız Holding'deki rolü nedir?

Baharı müjdeleyen Erguvan Bayramı geleneği düzenlendi Baharı müjdeleyen Erguvan Bayramı geleneği düzenlendi

Yahya Ülker, Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden Yıldız Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi ve Dönüşüm ve Teknoloji Lideri olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Şok Marketler E-Ticaret Lideri olan Ülker, 2016 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Londra ve İsviçre'de bankacılık ve bisküvi üretimi alanında deneyim kazandıktan sonra 2018'de Yıldız Holding'e katıldı.

Holding'in inovasyon şirketi Northstar Innovation'da görev alan Ülker, Holding'in geleceğine yatırım niteliğindeki inovasyon projelerinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. 2019 yılında kurucusu olduğu Yıldız Ventures'ta, Holding'in stratejisine değer katacak sektörlerde kurum içi girişimleri inkübe etmek ve girişimcilik ekosistemini desteklemek için çalışan ekiplere liderlik ediyor.

Yahya Ülker, aynı zamanda Türkiye'deki melek yatırımcı ağının bir parçası olan Q Angels'ın kurucu üyesidir. Endeavor Türkiye'de Startup Mentorluğu, DEİK'te Dijital Teknolojiler İş Konseyi üyeliği yapan Ülker, 2024 yılında Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu'nun yeni üyeleri arasına katıldı. Yahya Ülker'in serveti hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Yıldız Holding'in varisi olması ve üstlendiği görevler, önemli bir servete sahip olduğunu gösteriyor.

Serveti Hakkında Bilgi Yok

Yahya Ülker'in kişisel serveti hakkında kamuya açık bir bilgi bulunmamakla birlikte, Yıldız Holding'in güçlü ve köklü yapısı göz önüne alındığında, Ülker ailesinin önemli bir servete sahip olduğu biliniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ