Kredi kartına ihtiyaç duyulmayacak yeni uygulamasını tanıttı Kredi kartına ihtiyaç duyulmayacak yeni uygulamasını tanıttı

Koç Holding, Yapı Kredi'deki paylarının satışı konusunda görüşmeler yapıldığını daha önce duyurmuştu. Ancak, bu sabah yapılan yeni bir açıklamada, medyada çıkan haberlerde işlem detaylarına ilişkin verilen bilgilerin doğru olmadığı belirtildi.

Yapı Kredi Hisselerinin Satışı İddiaları

İlk Açıklama

Dün, Reuters'ta yer alan haberde First Abu Dhabi Bank'ın (FAB) Yapı Kredi'deki Koç hisselerini alma görüşmelerinin ileri aşamada olduğu belirtilmişti. Koç Holding, bu haberin ardından yaptığı açıklamada, holding portföyü hakkında alternatiflerin değerlendirilmesi için görüşmeler yapıldığını ve bu görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

İkinci Açıklama

Bu sabah KAP'a yapılan ikinci açıklamada ise, medyada konuyla ilgili farklı haber ve yorumlar ile yatırımcı sorularının devam ettiği ve bu haberlerde verilen işlem detaylarının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

FAB'ın Açıklaması

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük bankası olan First Abu Dhabi Bank (FAB) da dün akşam yaptığı açıklamada, genel bankacılık faaliyetleriyle stratejik açıdan uyumlu olacak şekilde operasyonel ağı büyütme potansiyeli hakkında stratejik görüşmelerde bulunabileceğini belirtti.

Haberlerin Ardından

Koç Holding'in ilk açıklaması sonrasında, basın kuruluşlarında Yapı Kredi'nin potansiyel satışı hakkında çeşitli haberler yayımlandı. Ancak, Koç Holding bu sabah yaptığı açıklamada, medyada yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu yineledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ