'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulaması yapıldı

Çerkezköy'de trafik ekipleri, 7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" sloganıyla uygulama yaptı. Uygulamaya Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru'da katıldı.

'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulaması yapıldı

Çerkezköy Bakış - Tepe Bölgesindeki polis uygulama noktasında yapılan denetime, Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, İlçe Emniyet Müdürü Harun Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Engin’de katıldı. Burada durdurulan araçlar kontrol edildi, sürücülere Karayolu Trafik Haftası kapsamında hazırlanan broşürler verildi.

Denetimin ardından açıklamalarda bulunan Kaymakam Duru, sürücüleri, yolcuları ve vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.  Duru, “İçinde bulunduğumuz haftanın Trafik Güvenliği Haftası olması sebebiyle T.C. İçişleri Bakanlığımız tarafından trafik kazalarını en aza indirmek, ölüm ve yaralanma riskini azaltmak amacıyla “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” ve “Bi Hareketine Bakar Hayat’ mottolu kampanyası kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Çerkezköy ilçemizde de eş zamanlı denetim yaptık. Denetimlerimiz esnasında tüm sürücüleri tek tek uyararak, yayalara öncelik verilmesinin ve emniyet kemeri kullanımının önemine değindik. Aynı zamanda sürücülerimize emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası ölüm riskini yüzde 45, ağır yaralanma riskini yüzde 60 oranında azatlığını dile getirdik. Sevgili dostlarım, kardeşlerim ve Çerkezköylü hemşerilerim emniyet kemeri kullanmanın can güvenliğimiz için ne kadar büyük önem taşıdığı hepimizin malumu olduğuna göre yola çıkmadan mutlaka emniyet kemerimizi takalım inşallah.” dedi.