Yaz Spor Okuluna 2 bin 500'e yakın öğrenci kayıt yaptırdı 

Çerkezköy Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen Yaz Spor Okulu, 29 Ekim Spor Kompleksi'nde düzenlenen açılış programı ile başladı. 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okuluna 2 bin 500'e yakın öğrenci kayıt yaptırdı.

Yaz Spor Okuluna 2 bin 500'e yakın öğrenci kayıt yaptırdı 

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iki dönem halinde düzenlenen Yaz Spor Okulu açılış programı öncesinde kayıt yaptıran tüm çocuklara kıyafetleri teslim edildi. Kıyafetlerini alan çocuklar daha sonra Zumba Kids Eğitmeni Habibe Gülper tarafından gerçekleştirilen Zumba etkinliğinde eğlenceli anlar yaşadı. Yüz boyama etkinliğinin de yapıldığı açılış programında çocuklar, animatörler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak Yaz Spor Okulu’na keyifli bir başlangıç yaptılar. 

17 BRANŞTA EĞİTİMLER VERİLECEK

Açılışta kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplam 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulumuzda bu yıl öğrencilerimize futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, kort tenis, geleneksel çocuk oyunları, okçuluk, halk dansları, çocuk yogası, modern dans, karma dövüş, güreş, işaret dili, karate, satranç, özel çocuklarda spor ve hareket eğitimi branşlarında kurslar verilecek” dedi.

2.DÖNEM 8 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK

İlk dönemi 18 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve 5 Ağustos Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarında, konusunda uzman eğitmenlerin eğitim vereceğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, yaz okulu kurslarının öğrenciler için katkılı olacağına inandığını ifade etti. Toplam 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okuluna katılan öğrencilere ve velilere hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan BaşkanAkay, “Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza 2bin 500’e yakın öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 5 Ağustos’ta sona erecek olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 8 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olup, 26 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZE VE EĞİTMENLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Çerkezköy Belediyesi 8. Yaz Spor Okulu’nda Halk Oyunları, İşaret Dili, Çocuk Yogası ve Modern Dans kurslarının Belediye Hizmet Binamızda Çok Amaçlı Salon’da verileceğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Satranç kursumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde, diğer bütün kurslarımız ise 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verilecek. Bu vesile ile bir kez daha 8. Yaz Spor Okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize ve eğitmenlerimize başarılar diliyorum. Ayrıca bizlere güvenerek çocuklarını Yaz Spor Okulu kurslarımıza kayıt ettiren tüm velilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi