Yeni yaşam alanlarının yapımı devam ediyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçenin farklı noktalarında devam eden park ve yeşil alan yapımı ve revize çalışmalarını yerinde inceledi. Akay, kent geneline yeni yaşam alanları kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yeni yaşam alanlarının yapımı devam ediyor

Çerkezköy Bakış - İlçe genelindeki park ve yeşil alan yapımı ile yenileme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla kente yeni ve modern yaşam alanları kazandıracak.
Çalışmaları yerinde inceleyen ve ekiplerden bilgiler alan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları bulunuyor” dedi.

BAĞLIK MAHALLESİNE 2 YAŞAM ALANI

Kente kazandırılacak bir diğer yaşam alanının ise Fatih Mahallesi Şeyma Sokak’ta 3 bin 480 metrekarelik bir alan üzerine yapıldığını ifade eden Başkan Akay, Bağlık Mahallesi’nin iki farklı noktasında da yeni park alanları yapım çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi. Bağlık Mahallesi Aşık Veysel Sokak’taki 3 bin 724 metrekarelik alan ile Yaldız Sokak’taki 4 bin 213 metrekarelik alan üzerinde park yapım çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Akay, “Parklarımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası ve futbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da bulunuyor” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının hedeflendiği belirten Başkan Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılıyor. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.