Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezinde “Haydi Çerkezköy bir oy her şeyi değiştirir” sloganı ile adaylığını açıklayan Yıldız’a çok sayıda seveni katılarak destek verdi. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Yıldız’ın konuşması ile devam etti. 

Ahmet Yıldız-1

AHMET YILDIZ’I GEÇMİŞTEN BUGÜNE KADAR TÜM MİLLETİMİZ ÇOK İYİ BİLİYOR”

Daha önceki adaylık süreçlerine ve bu sürece kadar yaşadığı gelişmelere değinerek açıklamasına başlayan Yıldız, “Adaylığımı açıklamadan önce son 10 günde yaşanan birkaç konuya burada açıklık getireceğim. Biz hayatımız boyunca siyaseti, koltuk ve menfaat için yapmadık. Tek amacımız, tek hedefimiz kendini ifade edemeyen, belediyeye ulaşamayan vatandaşlarımıza hizmet etmek. 2014 yılında ben AK Partiden istifa etmedim sadece adaylıktan çekildim. Bağımsız meclis üyeliğimi ilan ettikten sonra tekrar partiye geri döndüm. 2016 yılında AK Parti bizi aradığı zaman tekrardan göreve geri döndük. 2017 yılında AK Parti ilçe yönetiminde görev aldım. Akabinde 2018 genel seçimlerinde dava için canla başla çalıştık. Bunları söylememin sebebi sahte hesaplardan “Davayı sattı” diye ithamlarda bulunanlara cevap vermek. 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti Çerkezköy Belediye Meclis üyesi olarak göreve geldim. Görevimizi çok şükür tamamladık. Ahmet Yıldız’ı geçmişten bugüne kadar tüm milletimiz çok iyi biliyor.” Dedi.

“BİR İNSANIN YILLARCA GELEBİLECEĞİ NOKTAYA SEN 10 GÜNDE GELDİN”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkanı Abdullah Öğe hakkında konuşan Yıldız, “Şimdi AK Parti’nin aday olarak çıkarttığı Çerkezköy Belediye başkan adayı Abdullah Öğe’ye gelmek istiyorum. Ahmet Yıldız bu partinin mihenk taşıdır, çekirdeğinden gelmedir. Bir insanın emek vererek 3 yıl, 5 yılda geleceği yere sen 10 günde geldin. Senin AK Parti üyeliğin 2014 yılının 11’inci ayı. 2014 yılının 12’nci ayında ilçe başkanı oldun ve bir insanın yıllarca gelebileceği noktaya sen 10 günde geldin. 2017 yılında Allah razı olsun bizi davet ettiniz biz geldik. Madem Ahmet Yıldız 2014 yılında kötüydü neden 2017 yılında çağırdınız. Benim Abdullah Öğe’yle hiçbir şahsi sorunum yok. Kini sevmem, nefreti sevmem, kindarlığı sevmem, hainliği sevmem, perde arkasında oyun çevirmeyi hiç sevmem. Ahmet Yıldız bir söz verdiyse tüm dünya bir araya gelse de o sözünden dönmez. Çünkü bizim siyasetimiz bir günlük değil, 22 yıldır siyasetin içindeyiz. 5 yıl ilçe başkanlığı yapan Abdullah Öğe’yi bu halk pandemi zamanında meydanlarda görmek isterdi. Cumhurbaşkanımız 2019 yılında Süleyman Kozuvayı aday gösterdi. Sen ne yaptın, Çerkezköy'ü terk ettin. Nerede kaldı dava adamlığı? Bir tarafta 2 dönemdir Çerkezköy’ü yöneten beceriksiz CHP Belediyesi, diğer tarafta meydanlarda halka dava dava diye seslenen Abdullah Öğe ve ekibi. Bizler de dedik ki Allah naip ederse bağımsız olarak Çerkezköy Belediyesini alacağız.” diye konuştu. 

“BU İŞLERİN BİR PROJESİ OLMAZ”

Su, yol ve park yapmak bir belediye başkanının asli görevi olduğunu dile getiren Yıldız, “Biz sadece aday olmak için çıkmadık. Çerkezköy Belediyesini almak için çıktık bu yola. Sabırlıyız, kararlıyız ve inşallah kazanacağız. Bir tarafta makam koltuk için inanmış olduğu davayı bırakıp giden Sayın Abdullah Öğe öbür tarafta ise 2 dönemdir Çerkezköy’ü yöneten fakat hala su sorununu çözmeyen Vahap Akay. İşi erbabına bırak. Sayın Abdullah Öğe, geçen bir konuşmasında yol ve park yapacağını söylemiş. Onlara sesleniyorum ya ekibiniz yanlış, ya da danışmanlarınız. Su, yol ve park yapmak zaten bir belediyenin asli görevi. Bu işlerin bir projesi olmaz. Bir insan nasıl ki evinin temel ihtiyaçlarını karşılamak zorunda ise bir belediye de bunları proje olmadan karşılamak zorunda.” Dedi. 

“DİĞER ADAYLARA SESLENİYORUM, BENDEN PROJE ÇALMAYIN”

Diğer adaylara “projelerimi çalmayın” diye seslenerek konuşmasını devam ettiren Yıldız, hayata geçireceği projelerden bazılarını aktardı. Yıldız, “Diğer adaylara sesleniyorum, benden proje çalmayın. Biz projelerimizi çıkıp 10 gün içerisinde mitinglerde, meydanlarda her yerde anlatacağız. Öncelikle ekmek ile alakalı güzel bir proje yapıldı, iyi bir tesis kuruldu. Fakat burada 40-50 tane fırın var. Bu fırıncılar veya fırıncılar odası başkanı çağrılmalıydı. Ekmeğin maliyeti ne kadar ise belediye de üzerine koyup verirse anlarım. 70 bin nüfusu geçmiş Kızılpınar ve diğer büyük mahallelere bir tane ekmek büfesi koyup, onca vatandaşı o kuyrukta bekletemezsin. Bu hizmet değildir. Bunlarla ilgili projelerimizi fırıncılarla oturup konuşacağız. Halka sıra bekletmeden en iyi şekilde bu hizmeti vereceğiz. Bu projeyi de en kısa sürede açıklayacağız. Bir diğer projelerimizden olan ise yapacağımız her ay belediye meclisinden 3 gün önce mahalle muhtarlarımız ile mahallemizde bulunan bir yerde oturup vatandaşları dinleyip, sorunları çözeceğiz. Belediye Başkanının makam odasının kapısı olmaz. O kapı herkese açıktır. Türkiye’nin en çok göç alan bölgesi Tekirdağ, en çok göç alan ilçesi ise Çerkezköy. Buranın sanayi kenti olmasından dolayı herkes eşi ile beraber çalışıyor. Bir ailenin bir çocuğunu kreşe vermesi 8 bin TL’ye mal oluyor. Biz 12 mahallenin 12’sine de kreş yapacağız. Biz bu kreşleri en aza mal edeceğiz. En önemli projemiz ise vatandaşları Kapaklı Kazak Gölüne gitmekten kurtaracağız. Bizi bölgemizde olan Kocameşe’yi bir şehir haline getireceğiz.” Diye konuştu.

"BENİM ARKAMDA BAYRAK YOK, BİR GENEL BAŞKAN YOK, SADECE SİZ VARSINIZ"

Son olarak Yıldız, “215 bin kişi Çerkezköy’de yaşıyor, 12 mahallemiz, 205 caddemiz, 1432 tane sokağımız var. Bunların tamamını bu 40 gün süre içinde tek tek gezip yapacaklarımızı, projelerimizi,  kendimizi anlatacağız. Benim arkamda teşkilat yok, benim arkamda bayrak yok, bir genel başkan yok, sadece siz varsınız. Allah hepinizden tekrar razı olsun.” İfadelerini kullandı. 

Ahmet Yıldız5

"BU GÜNLERE GELMEMDE EMEĞİ ÇOK BÜYÜK"

Konuşmasının sonunda Yıldız, annesini sahneye çıkararak elini öptü. Yıldız, annem bizi çok zor şartlarda büyüttü, bu günlere gelmemde emeği çok büyük” dedi.

Av yasağı balık tezgahlarını vurdu Av yasağı balık tezgahlarını vurdu

1-60

Adaylık Açıklaması1

Muhabir: Tuba Turhan