Yıldızkent Köprülü Kavşağı 2023 yılında kullanıma sunulacak

Kapaklı'nın merkezi olan Yıldızkent Köprülü Kavşağı'nın yapımı için çalışmalar sürüyor. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, kurulan şantiyeyi ziyaret ederek son durum hakkında bilgi aldı. Çetin, kavşağının 2023 yılında hizmete sunulacağını açıkladı.

Yıldızkent Köprülü Kavşağı 2023 yılında kullanıma sunulacak

Çerkezköy Bakış - Aldığı göç ile nüfusu her geçen gün artan Kapaklı’da trafik sorunu sürücüleri ve yayaları zor durumda bırakıyor. Özellikle fabrikaların vardiya değişim saatlerinde ilçenin can damarı olan ve 10 yolun birleştiği Yıldızkent Kavşağında trafik felç oluyor. Bu trafik yoğunluğunun sona ermesi için Kapaklı Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü çalışmalarını tamamladı ve Yıldızkent Köprülü Kavşağı’nın yapılması planlandı. İhalenin ardından yer teslimi yapıldı. Firma, inşaat şantiyesini kurdu.

“HALKIMIZIN KULLANIMINA SUNACAĞIZ”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, müteahhit firmanın şantiyesini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı. Çetin, yaptığı açıklamada, “İnşallah kentimize değer katacak bu önemli projemizi Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında tamamlayarak halkımızın kullanımına sunacağız.” dedi.