Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Toplantısına, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy AK Parti Belediye Başkan adayı Abdullah Öğe, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, STK temsilcileri ve üyeler katıldı.

99 üyesi bulunan Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 65 üyesi yapılan genel kurula katıldı. Genel kurul, ilk olarak divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Divan başkanlığına Doğan Çelikkol, katip üyeliklerine ise Emre Çavuş ve Yaşar Doğaç oy birliğiyle seçildi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETMENİN DE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Divan heyetinin belirlenmesinin ardından saygı duruşunu ve istiklal marşı okundu. Ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile yaptıkları işbirlikleri ile sorunları çözdüklerini aktaran Akay, “Biz Çerkezköy Belediyesi olarak, bu günlere gelene kadar odalarımız ve kooperatiflerimizle iş birliği yaptık. İş birliği yaptığımız kooperatifin başında da taşıyıcılar kooperatifi geliyor. Çerkezköy’ün önemli sorunlarından birine hem Çerkezköy Belediyesi hem de Çerkezköy Taşıyıcılar Kooperatifiyle birlikte, Çerkezköy’ün sorununa çözüm üretmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize, kooperatif başkanlarımıza yönetimimize, çok kıymetli üyelerine, Çerkezköy’ün önemli sorunlarını çözme iradesi ortaya koydukları için teşekkür ediyorum. Ben bugün yeniden seçilecek Başkanımıza başarılar diliyorum. Umut ediyorum yeni hedeflerle kooperatifimizi daha yukarılara çıkaracak.” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak 2021-2022-2023 yılı faaliyet raporları ile kar ve zarar hesaplarına ait bilanço, yönetim ve denetleme kurulu raporlarının okunması ve ayrı ayrı ibrazının ardından oy çokluğuyla kabul edildi.

Diğer gündem maddesi ise üye aidatlarının belirlenmesi oldu. Üyelerin farklı fiyat için öneride bulunduğu madde 2024 ve 2025 yılı için 1000 TL olarak belirlenip oy çokluğuyla kabul edildi. Kooperatif üyelerine ait araçların arızalanması durumunda verilecek olan kredi ise oy çokluğuyla kaldırıldı.

BAŞKANIN MAAŞI 25 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ
Gündemin bir diğer maddesi ise kooperatif başkanı ve başkan yardımcısının maaşlarının belirlenmesi oldu. Başkanın maaşının 25 bin TL olarak belirlenmesi, başkan yardımcısının ise maaş almaması oy çokluğuyla kabul edildi.

YILMAZ ARAT YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
Dilek ve temennilerin ardından, gündemin son maddesi ise yeni yönetim kurulunun seçilmesi oldu. Mevcut başkan Yılmaz Arat tek listeyle girdiği seçimi oy birliğiyle kazandı. Arat’ın listesi ise şu şekilde: Yılmaz Arat, Suat Kurban, Aydın Özman, Dursun Ersoy, Hakan Çavuş

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Kadir Şeren, Semih İşbilen, Abdulsamet Göktaş, TAYLAN Taşdemir, Serkan Söylemez

Denetleme Kurulu Üyeleri; Şafak Demirbağ, Özer Ergün, Mehmet Durmuş

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri; Samet Uçucu, Harun Güler, Erol Vardar

Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 yaralı Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 yaralı

Üst Birlik Üyeleri; Yılmaz Arat, Semih Şenbilen

Üst Birlik Yedek Üyeleri; Suat Kurban, Dursun Ersoy

Yılmaz Arat3

Yılmaz Arat2

Yılmaz Arat1

Muhabir: Tuba Turhan