Çerkezköy Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformları, düzenledikleri kahvaltı programında Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel ve Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe İle kahvaltı programında bir araya geldi.

Programa AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, Çerkezköy’de bulunan Mahalle Muhtarları ve Çerkezköy’deki STK Temsilcileri’de katıldı.

Ak Parti1-1
Programda ilk olarak söz alan Çerkezköy Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformları Başkanı Mustafa Tokgöz, tüm katılımcılara “hoş geldiniz” konuşması yaptı. 

Ak Parti2

“BİZLER ÇERKEZKÖY’ÜMÜZÜN HİZMETLERİNE TALİBİZ”

Devamında AK Parti Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş konuştu. Çerkezköy için çeşitli girişimlerde bulunduklarını açıklayan Diktaş, “Çerkezköy’ümüz 80 ilden göç almış, kimisi doğmuş, kimisi doymuş hepimizin bir arada yaşamaya çalıştığı günden güne kalabalıklaşan göç alan bir ilçemiz. Hızlı göç alması sebebi ile hem devlet yatırımlarımızın hem de özelde yerelde belediyecilik hizmetleri kıymeti çok önemli. Çerkezköy’ümüz için seçimlerden sonra ilçe başkanımızla bir koç kez görüşüyoruz. Bazı sorunlara değindik. Özellikle hastanemizi ziyaret ettik, başhekimimizle görüştük. Diş hastanesinin yeni bir tahsisi ile alakalı Tarım Ve Orman Bakanımızla görüşmeler yaptık. Çeşitli yatırımlarımız var. İnşallah gelişen süreçte bunların hepsini sizlere açıklayacağız. Çerkezköy-kapaklı-Çorlu hattı gerçekten önemli bir bölge. Ticaret, sanayi, nüfus açısından çok kalabalık bir bölge. Hepimizin de bildiği gibi kalkınma yerelden, belediyecilikten başlıyor. Bizler Çerkezköy’ümüzün hizmetlerine talibiz.” Dedi. 

Ak Parti-12

“ÇORLU-KAPAKLI-ÇERKEZKÖY’E BÜYÜK HİZMETLER GELECEK”

Diktaş, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cüneyt Yüksel’in Süleymanpaşa’da ki çalışmalarını hepiniz görmüşsünüzdür. İnşallah 11 ilçede özellikle Çerkezköy-Kapaklı-Çorlu’da ciddi hizmetlerle projelerle başkanımız gece gündüz çalışıyor. Projelerini de önümüzde ki hafta açıklayacak diye biliyorum. Abdullah kardeşimizle de biz Milletvekilliği sürecinde beraber koşturduk. Kendisi Çerkezköy’ün evladı. Çerkezköy’ün sorunlarını çok iyi biliyor. Yatırım zihniyetini iyi bilen bir arkadaşımız. Özellikle şunu söylemek istiyorum, biz yerel yönetimle merkezi yönetimin gücünü bir araya getirerekten daha güzel işler başarabileceğimizi düşünüyorum. Tekirdağ’ı, İstanbul’dan ayrı düşünmememiz lazım. Biz o taraftan bu tarafa göç alıyorsak, fabrikalar geliyorsa yeraltı sularımız tükeniyor havamız kirletiliyorsa İstanbul’la entegre bir şekilde çalışacağımızı başkanımızla görüşüyoruz. Buranın kaynaklarını da İstanbul-Tekirdağ kardeş iller ilan ederekten birlikte çok güzel çalışmalar yapacağız. Bunların iz düşümünde de Çorlu-kapaklı-Çerkezköy’e büyük hizmetler gelecek. İnşallah hizmet belediyeciliğinin gönül belediyeciliğinin bayrağını Çerkezköy’ümüzün en yüksek tepelerine dikmek için elimizden geleni yapacağız.’’ ifadelerini kullandı.

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN CESARETLİ, CESUR ADIMLAR ATMAK LAZIM”

Diktaş’ın ardından, Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe konuştu.
Çerkezköy’ün sorunlarını bildiklerini ve bu sorunları çözeceklerini dile getiren Öğe, “Değerli Çerkezköylü hemşehrilerim, Çerkezköy’ün sorunlarını biliyoruz. Çerkezköy kendi özünde iyiye doğru gitmiyor. Sorunları saysam sabah olur. Çerkezköy’de imkanı olanlar artık Çerkezköy’de oturmak istemiyor. Çerkezköy’ün en büyük sorunlarından birisi trafik sorunudur. Ailelerimizin gidebileceği bir sosyal alanların olmaması. 2024 yılında Çerkezköy’ün altyapı sorunlarını konuşuyoruz. Bağlık,  Kızılpınar, Yıldırım Beyazıt, Fatih mahallerimizi gezdiğinizde bize kadınlar diyor ki 2. katlarımıza su çıkmıyor. Yolu kaldırımı 2024 yılında konuşmaktan dahi utanıyoruz. Kanalizasyon ile yağmur suyunun aynı hatta bağlı olduğunu ve Bağlık’ın koku içerisinde kaldığını, vatandaşlarımızın camlarını kapatmak sorunda kaldığını söylüyorlar. Ben bunları dinlemekten de konuşmaktan da utanıyorum. Ama yapmayanların durumlarını bilmiyorum. Sorunları gerçekten biliyoruz. Ben burada doğdum. Hemen hemen bütün mahallelerde yaşadım. Çerkezköy’ün her mahallesinde bulundum. Her sorunu biliyorum. Bu sorunları çözmek için cesaretli, cesur adımlar atmak lazım. Cesur adımları atmakta cesur adamların işidir. Mazeret, laf üretenlerin işi değil. Büyükşehir belediye başkan adayımız, milletvekilimiz, il başkanımız ve bu kardeşiniz bu konuda cesaretlidir. Biz bu sorunların üstesin gelecek kabiliyete de sahibiz.” Dedi. 

Ak Parti4

Alev alev yanan baraka küle döndü Alev alev yanan baraka küle döndü

“ÇERKEZKÖY’Ü DAHA GÜZEL HALE GETİRECEK KADROLAR BURADA”

Çok iyi bir koordinasyon içerisinde olduklarını ve Çerkezkö’ü daha yaşanılabilir bir hale getirmek adına çalışacaklarını dile getiren Öğe,  “Dernek başkanlarımız, hemşehrilerimiz bunlardan emin olsunlar. Laf üretmeyeceğiz, icraat, proje, çözüm üreteceğiz. Maalesef Çerkezköy iyiye doğru gitmiyor. İnsanlar Çerkezköy’e geldiğinden de pişman oluyor, kaçmak için de yer arıyor. Büyükşehir belediye başkan adayımız, milletvekilimiz, il başkanımız aramızda müthiş bir koordinasyon var. Çerkezköy’ün 31 Mart’ta önünde çok önemli bir fırsat var. Bu fırsatı değerlendirmemiz lazım. Gençlerimiz için çocuklarımız için kadınlar için ailelerimiz için Çerkezköy’ü daha güzel hale getirecek kadrolar burada. Bu arkadaşlarımız birbiriyle yarışmıyor başkaları gibi. Başkalarıyla yarışıp da burada bahane üretmiyor. Bizim hiçbir siyasi beklentimiz yok. Büyükşehir yaptı yapmadı bahanesi arkasına sığınmıyoruz. Omuz omuza veriyoruz. Böylesi kadrolara bizim Tekirdağ için Çerkezköy için bir fırsat vermemiz lazım. Bu fırsatı 31 Mart’ta ben sahada görüyorum vatandaşımızın ciddi bir teveccühü var. Bu teveccühü fırsata çevirip Çerkezköy’ün makus tarihini değiştirmemiz lazım. Çok büyük projelerimiz var. Bir an önce altyapısını bitirip sosyal projeleri tamamlayıp İnşallah Çerkezköy’ü daha yaşanabilir bir Çerkezköy yapmak için yola çıktık. Başka hesapların arkasında değiliz. Hep birlikte birlik içerisinde yaşadığımız bu şehrin daha güzel bir şehir olması için bize bu konuda katkı sağlamanızı diliyorum.’’ Dedi.

“ÇERKEZKÖY, KAPAKLI VE ÇORLU’YA 500 ADET İŞ YERİNİN OLDUĞU SANAYİ SİTESİ”

Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel konuştu. Yüksel, il genelinde yapacakları birkaç projeye değindi. Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu için 500 tane iş yerini içerisinde barındıran bir sanayi sitesi için proje hazırladıklarını belirten Yüksel, “Süleymanpaşa’da sanayi sitesi sözü vermiştik. 2019 kampanya döneminde sözünü verdiğimiz 500 tane iş yerilik sanayi sitesinin projesine başladık. İnşallah bu yaz sonuna kadar teslim edeceğiz. İlk etapta Çerkezköy, Kapaklı ve Çorlu içinde aynı sözü veriyoruz. Projesi hemen hemen hazırlandı. Abdullah Öğe ile beraber bunun üzerine çalıştık. Bu yaz ve ya en geç kışa kadar ihalesini yapacağız. İş yerleriniz şimdiden hayırlı olsun. Sadece sanayi değil galericiler sitesi de olacak. Eğer 500 tane yetmezse bun ilave de yapacağız.” Dedi.

Ak Parti3

“ÇERKEZKÖY’DE 3 BİN BİNANIN GÜÇLENDİRİLMESİ VEYA YIKILMASI GEREKİYOR”

Çerkezköy’de yıkılması veya güçlendirilmesi gereken binalar olduğunu dile getiren Yüksel, “Tekirdağ’da 220 bin bina var. Bunun 110 bin tanesi deprem öncesi yapılmış ve bunun yüzde 50’si zemin anlamında çok tehlikeli. Çerkezköy olarak baktığımızda ise 3 bin binanın güçlendirilmesi veya yıkılması gerekiyor.  Bin 800 binaya da çok acil müdahale edilmesi gerekiyor. 10 yıldır bu deprem bu şehirde, sadece solunlar da konuşuluyor. Kentsel dönüşüm adına bir şey yok.” diye konuştu. 

“DERNEK ORGANİZASYONLARI İLE İLGİLİ MESİRE ALANLARIYLA HER İLÇEDE PLANLAMAMIZI YAPTIK”

Dernek organizasyonları projelerinden bahseden Yüksel, “ Yine il genelinin sorunu olan sadece derneklerin organizasyonları değil, bakıyorsunuz güreşler yapılıyor , etkinlikler yapılıyor. Tekirdağ’ımız 81 ilden gelen insanlarla, hemşehrilerimizle dolu. Her insanın kendi kültürlerini, kendinden sonraki geleceğe  aktarmak istediği örf adetleri var. Bu dernek organizasyonları ile ilgili mesire alanlarıyla her ilçede planlamamızı yaptık. Bağlar mevkiini etkinliklerle ilgili düzenleyeceğiz. Yeşil alan projelerimiz mevcut. Sadece o değil Kapaklı’ya Çerkezköy’e hizmet verecek bir çalışma yapacağız.” Dedi 

KREŞ PROJESİ

Kreş sorunu hakkında projelerine değinen Yüksel, “İlimizin en büyük sorunlarından olan kreş sorununa gelecek olursak, bizim kadınlarımız da çalışıyor, eşleri de çalışıyor. Onların evlatlarını bırakabilecek alanlara; kreşlere, anaokullarına, gündüz bakım evlerine ihtiyaç var hatta mesaiye kalanlarımız oluyor. Gece de dahil olmak üzere bunları yapacağız . Allah izin verirse talep oluşturulan, merkezdeki her mahallede gece ve gündüz mesaili olarak kreşlerimizi yapacağız. Projelerimiz hazır.” İfadelerini kullandı.
A K P

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan