Çerkezköy Yeni Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Keleş'in ev sahipliğinde düzenlenen programa Cumhur ittifakı temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları ve 300’e yakın sanayi esnafı katıldı.

Çerkezköy Yeni Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Keleş, “Sanayi esnafının kanayan yarası olan sanayi sitesi projesinin çözümü için siyasi parti ayırt etmeksizin mücadele ettiklerini belirterek, bu sorunu çözene kadar bütün kapıları aşındıracağız” dedi.

Keleş programa katılan herkese teşekkür etti.

Keleş’in ardından konuşan Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe, “İnşallah küçük sanayi sitesi esnafımızın sorunlarını çözmek için bir yola çıktık. Buradaki küçük sanayi sitesi esnafımıza çok güzel bir proje ürettik. Değerli küçük sanayi sitesi esnaf arkadaşlarım bende bu küçük sanayi sitesinde zaman zaman sizlerle bulundum. Küçük sanayi sitesi esnafımızın buradaki problemlerini çözersek, aslında Çerkezköy’ün önemli problemlerinin de bir iki tanesini çözmüş oluyoruz. Burada bulunan esnaflarımız var. 850 esnafımız bina altında çalışmaya gayret ediyor ama birçok sorunla karşı karşıya. Park sorunu olsun, ruhsat sorunuyla karşı karşıyasınız. Biz inşallah buradaki esnaf arkadaşlarımızın problemlerini çözdüğümüzde, Çerkezköy’ün bu çıkışında trafik problemini, komşularınızla olan park yeri problemini çözmüş olacağız.” dedi.

“500 ADET DÜKKANI SİZLERLE BULUŞTURACAĞIZ”

Sanayi esnafına 200 dönüm arazi üzerine 500 adet dükkan yapılacağını ifade eden Öğe, gerçekleştirmeyi planladıkları projeyi esnafa görsel olarak da gösterdi.

Öğe “Çerkezköy Yeni Küçük Sanayi Sitesi öncelikle hepimize hayırlı olsun. 200 dönüm arazi üzerine toplam 500 adet dükkanı sizlerle buluşturacağız. Bu 200 dönümlük arazinin ilk etabını 500 dükkan olarak planladık. Burada siz küçük sanayi esnafı arkadaşlarımızla bir araya gelerek dükkanlarımızın 128 metre kare olan 224 adet dükkanımızı, 208 metre kare 224 adet dükkan olarak planladık ve 440 metre kare 56 adet olmak üzere toplam 500 adet ilk etap küçük sanayi sitesi dükkanı sizler için planladık. Bu proje burada kooperatifimizle birlikte, siz değerli esnafımızla beraber tabi 2’inci etabı da sizlerle beraber planlayacağız. Dükkanlarımızın büyüklüğünü, ölçüsünü sizler için nasıl daha kullanışlı yapacaksak onu hep beraber sizlerle birlikte toplantı yaparak düzenleyeceğiz. Küçük sanayi sitemizin yine ön tarafında 3 bin metre kare üzerine kurulu kafe, restoran, futbol, basket sahası, park alanları, otopark alanları ve mescit gibi alanların olduğu bir sosyal tesisimiz olacak.” diye konuştu.

DÜKKANLARI BİR DAHA Kİ YAZ SONUNA KADAR DA SİZE TESLİM ETMEK İSTİYORUZ

Öğe’nin ardından konuşan Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel ise seçilmeleri durumunda sanayi esnafına verecekleri 500 dükkanı bir sonra ki yaz sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Yüksel “İnsanların ne söylediğine değil ne yaptığına bakmak lazım. Biz çalışarak hemşerilerimizin, sanayi esnafımızın gönlüne girmeyi başarmış kardeşlerinizden biriyiz. Size söz vermiştik 2019 yılında demiştik ki, ilk etapta 500 tane iş yeriyle başlayacağız, inşallah görev süremiz bitmeden de bunu teslim edeceğiz dedik. Hamdolsun 500 tane iş yerimize biz başladık. Ağustos ayında da Allah nasip ederse 5 ay gecikmeli, 31 Mart’a kadar teslim etmeyi planlıyorduk ama deprem oldu vesaire biz Süleymanpaşa’daki 500 tane iş yerimizi teslim edeceğiz. Allah nasip ederse biz Çerkezköy Küçük Sanayi Sitemize bu yaz bismillah deyip, bir daha ki yaz sonuna kadar da size teslim etmek istiyoruz. Önce dualarınızla, desteklerinizle tabi ki. 500 tane iş yerimize bu yaz başlamak istiyoruz. Burada bizim en büyük sorunumuz, elbette küçük dükkanlara ihtiyaç duyuyoruz ama biz bunu projeyi şekillendirirken inşallah 1 Nisan’dan sonra bir toplantı daha yapacağız. Hangi dükkandan kaç metre karelik çıkarsak daha kolay olacak bu, çoğunluk neye ihtiyaç duyuyorsa onu yapmamız lazım. Belki bu bölgede 150 metre kare istiyorum diyecek, bazısı diyecek 200 metrekare istiyorum veya bazılarımız diyecek ki biz dükkanlarımızla beraber kentsel dönüşüme girelim ona göre planlama yapalım. Dolayısıyla inşallah 1 Nisan’dan sonra tekrar bir araya geleceğiz, ortak bir çalışmayla inşallah projeye start verip devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

KOCAOĞLU’NA PLAKET

Programın sonunda Çerkezköy Yeni Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Kurucu Başkanı Tevrat Kocaoğlu’na katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Yapılan konuşmaların ardından Yüksel ve Öğe, sanayi esnafının dükkanlarını gezdi.

Sanayi Sitesi6

Sanayi Sitesi4

Sanayi Sitesi5

TMS’den üyelerine 5 yıldızlı eğitim tatili TMS’den üyelerine 5 yıldızlı eğitim tatili

Sanayi Sitesi1

Sanayi Sitesi3

Sanayi Sitesi 8

Sanayi Sitesi

Muhabir: Mualla İclal Aldoğan