Çerkezköy Ziraat Odası, kümes hayvancılığını geliştirmek adına “Kendi Yumurtanı Kendin Yetiştir” projesini hayata geçirdi.

UYGUN FİYATA SAĞLIKLI TAVUK SATILACAK

Gerçekleştirilen proje kapsamında Çerkezköy Ziraat Odası, 26 Nisan’dan itibaren 14 haftalık aşıları tam ATAK’S, TİNTED ve LOHMAN BROWN yarka tavuk getireceklerini açıkladı. Piyasaya göre daha uygun bir fiyatla 190 liradan satılacak tavuklardan almak isteyenlerin, bizzat gelip Çerkezköy Ziraat Odası’ndan müracaat edebilecekleri belirtildi. Tavukların dağıtımının Mayıs ayının ikinci haftası gerçekleşeceği açıklanırken, başvuruların ise 13 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar süreceği ifa edildi.

Üzerinde uyuşturucu ele geçirildi Üzerinde uyuşturucu ele geçirildi

“HERKESE KENDİ TAVUĞUNU BESLEYİP, YUMURTASINI ALMASINI TAVSİYE EDİYORUM”

Konu hakkında Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Ali Çolakoğlu, “Geçen yıldan bu yana 25 bin adet yumurta tavuğunu Çerkezköy ve Kapaklı’da ki çiftçilerimizle buluşturduk. Bu da iki ilçemize her gün 25 bin yumurta demektir. Üreticilerimizin geri dönüşlerinden çok memnunuz. Odamıza gelen yoğun talepler sonrası bu yıl da köy tavuğunu çiftçilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Önemli olan çiftçinin aldığı tavuktan verim almasıydı. Çiftçi için sağlıklı tavuk almak çok önemli. Çünkü bir tane hasta tavuk diğer bütün tavukların hasta olmasına sebep olabilir. ‘’Kendin Yumurtanı Kendin Yetiştir’’ projesi kapsamında herkese kendi tavuğunu besleyip, yumurtasını almasını ve sağlıklı beslenmesini tavsiye ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Muhabir: Burak Dalkıran