Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika hava durumu tahminlerine göre Türkiye, sağanak yağışların etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği 14 Mayıs Salı günü, birçok ilde yağmur bekleniyor. Özellikle Çorum, Çankırı'nın doğusu, Kastamonu'nun güneydoğusu, Sinop ve Samsun'un iç kesimleri ile Amasya'nın batı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağışlara karşı dikkatli olunması konusunda uyarılar yapıldı. Peki 14 Mayıs Salı günü İstanbul'da hava nasıl 

İstanbul'da Hava Parçalı Bulutlu

Marmara Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu olacak. Bilecik çevrelerinde akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul'da ise hava parçalı bulutlu olacak ve yağış beklenmiyor. Sıcaklık 9 derece ile 17 derece arasında değişecek. Ege Bölgesi'nde de parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde akşam saatlerinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülebilir.

Akdeniz Bölgesi'nde Kuvvetli Yağışlar

Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu Akdeniz ve Isparta çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi'nde de parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Karaman hariç bölgenin genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

"Cumartesi Anneleri", kayıp yakınları için İstanbul'da toplandı "Cumartesi Anneleri", kayıp yakınları için İstanbul'da toplandı

Doğu Anadolu'da parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor ve bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların Bitlis, Muş, Iğdır, Ağrı ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların bölgenin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ