Aile Destek Programı ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin merakla beklediği konular arasında. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte, "Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak?" sorusu gündemde zirveye yerleşti. Özellikle Ramazan Bayramı nedeniyle Nisan ayı ödemelerinin erkene alınması, Mayıs ayı takvimini belirsiz hale getirdi. Peki Aile Destek Programı Mayıs ayı ödemeleri ne zaman yapılacak? Program ne zaman sona erecek?

Müjde geldi Listede Türkiye'de var! Almanya 30 bin işçi alımı yapacak... Müjde geldi Listede Türkiye'de var! Almanya 30 bin işçi alımı yapacak...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Nisan ayında Ramazan Bayramı öncesinde yapılan erken ödeme uygulaması Mayıs ayında olmayacak. Aile Destek ödemeleri, her zamanki takvimine uygun olarak 15 Mayıs ve takip eden günlerde hesaplara yatırılacak.

Aile Destek Programı'nın son buluşma tarihi de netleşti. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi Haziran 2024'te yapılacak. Bu ödeme, takip eden Temmuz ayında hesaplara yatırılarak program resmi olarak sona erecek.

Aile Destek Programı ödemelerini sorgulamak isteyen vatandaşlar, e-Devlet Kapısı üzerinden kolayca işlem yapabilirler. T.C. kimlik numarası ve şifreyle giriş yaparak "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" sekmesi altında bulunan "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranından ödeme detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapıldığını duyurmuştu. Bakan Göktaş, programın bugüne kadar hanelere toplamda 68,3 milyar TL destek sağladığını ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ