Karakan, gençleri genel kurula davet etti Karakan, gençleri genel kurula davet etti

2020 yılında AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevine atanan ve geçtiğimiz mart ayında milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Kamil Çetintaş, aday gösterilmemişti. Çetintaş, milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından bu görevi bir süre vekaleten ilçe başkan olmasını istediği Serkan Sürücü sürdürmüştü. Genel merkez ise ilçe başkanlığına Salih Azbay’ı atamıştı.

İLÇE TEŞKİLATI İLE ARASI AÇIK

Kendi istediği bir ilçe başkanı yerine başka bir ismin bu göreve atanması nedeniyle mevcut ilçe teşkilatı ile arasına mesafe koyan Çetintaş’ın teşkilatla olan gerginliği, Belediye Başkan aday adaylığına da yansıdı. 

BAŞVURUSUNU İL BAŞKANLIĞINA YAPTI

Çetintaş, Çerkezköy Belediye Başkan aday adaylığı başvuru formunu, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı yerine AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’na giderek Seçim İşleri Başkanı Ömer Polat’a teslim etti. Çetintaş’ın ilçe teşkilatını yok sayıp, başvurusunu il teşkilatına yapması şaşkınlığa yol açtı. Çetintaş, burada beraberindekilerle birlikte AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş’ü de ziyaret etti.

“TÜM DAVA ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLERİM”

Çetintaş, başvurusuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için İl Başkanlığı binamızda Belediye Başkan Aday Adayı başvurumuzu gerçekleştirdik. İl Başkanımız Sn. Ali Gümüş ve İl Yönetim Kurulu Üyelerimize, çıktığımız bu kutlu dava yolunda ilk günden bu güne kadar birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşıma ve şahsımı yalnız bırakmayan değerli vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin. Aday Adayı olacak tüm dava arkadaşlarıma başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

kamil2

kamil3

Kaynak: Tuba Turhan