Yurt içi uçuşlarda da ücretsiz ve sınırsız mesajlaşma imkanı Yurt içi uçuşlarda da ücretsiz ve sınırsız mesajlaşma imkanı

Altın fiyatlarında son günlerde yaşanan hızlı düşüş yatırımcıların dikkatini çekti. Ons altın, yaklaşık yüzde 1'lik bir gerileme ile 2350 dolar psikolojik bandının altına düştü. Bu durum gram altın fiyatlarında da düşüşe neden oldu. Altın piyasasındaki bu dalgalı seyri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, altın için kritik destek seviyelerini paylaştı.

ABD'de Cuma günü açıklanacak olan ve Fed'in yakından takip ettiği enflasyon göstergesi olan çekirdek PCE verisi öncesinde piyasalar dalgalı bir seyir izliyor. Ons altın yüzde 1'lik bir gerileme yaşadı. ABD'de enflasyona ilişkin endişeler, Fed'in faiz indirim zamanlamasına dair belirsizliği artırırken, analistler gözlerin bugün yayımlanacak olan Fed'in Bej Kitap raporuna çevrildiğini belirtti. Dün açıklanan verilere göre, Conference Board Tüketici Güven Endeksi, üç aylık düşüşün ardından mayıs ayında 4,5 puan artışla 102'ye çıkarak beklentileri aştı. Bu durum, Fed'in politika faizini beklenenden daha geç indirebileceğine yönelik korkuları destekliyor.

İslam Memiş'in Altın Yorumu ve Destek Seviyeleri

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Memiş'in açıklamalarına göre, ons altın 2356 dolar seviyesinde seyrediyor ve bu hafta emtia fiyatlarında tepki yükselişleri bekleniyor. Memiş, ons altında 2370-2380 dolar seviyesine kadar bir toparlanma görülebileceğini belirtti. Ancak, bu yükselişin cılız olduğunu ve ons altının dar bir bant aralığına sıkıştığını ifade etti.

Gram altın ise 2437-2443 lira seviyelerinde işlem görüyor. Memiş, gram altın yatırımcılarının ons altını yakından takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Ons altının hareketlerine paralel olarak gram altının da benzer yönde hareket ettiğini belirtti. Ayrıca, gram altın tarafında 2400 TL destek seviyesinin bu hafta yakından izleneceğini ve para piyasalarında bayram hazırlıklarının etkili olabileceğini söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ