Anlaşma sağlanamadı, fabrikalarda eylemler başladı

Türk Metal Sendikası (TMS) ile Metal Sanayici İşverenler Sendikası(MESS) ile süren toplu iş sözleşmelerindeki bazı yönetmeliklerde uzlaşı sağlanamayınca bazı fabrikalarda eylemler başladı.

Anlaşma sağlanamadı, fabrikalarda eylemler başladı

Çerkezköy Bakış - Toplu iş sözleşmelerinde 55 madde üzerinde mutabakat sağlandı. Fakat sözleşmenin eki niteliğindeki 3 yönetmelikte anlaşma sağlanmadı. Bunun üzerine Türk Metal Sendikası üyeleri bazı fabrikalarda eylemlere başladı.
TMS, İstanbul MESS Genel Merkez binası önüne siyah çelenk bırakarak protesto eylemi gerçekleştirdi. MESS’in yüzde 3.2 ücret zammı teklifinin ardından, yapılan basın açıklamasında MESS’in sunduğu tekliflerin hiçbir şekilde kabul edilmeyeceği belirtildi.
EYLEMLER DEVAM EDECEK
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, “Anlaşma sağlanamayan maddeler arasında ücret artışına ilişkin maddeler ve sosyal haklara bağlı olan parasal maddeler başta gelmektedir. Bunun üzerine TMS fabrikalarda açıklamalar yapıp işçileri bilgilendirdi. Bazı fabrikalarda ise yemek kaşıkları masalara vurularak eylemler yapıldı. Eylemler devam edecek. Bu bizim hakkımız ve bunu alacağız, eylemlerimiz diğer fabrikalarda da devam edecektir.” dedi.

Yorumlar 8
Emekci 11 Aralık 2017 04:45

Kepekle maymun öpmeye alıştı bu patronlar.yooook öyle soke soke alıcaz hakkimizi

Dobrowski 08 Aralık 2017 21:53

Sendikamizin yanindayiz butun isci kardeslerimizle beraber sonuna kadar #hepimizbiriz#turkmetal#

ilker 07 Aralık 2017 16:32

İŞÇİ SINIFININ TAM DESTEK YANINDADIR ÇERKEZKÖY HALKI BAŞKAN DURMAK YOK YOLA DEVAM.

KM.. 07 Aralık 2017 13:27

DOĞRU SÖZE NE DENİR ..

Çerkezköy.. 06 Aralık 2017 23:54

Özel hastaneler tonlarca para kazanırken personel e asgari ücret vermesi hakmı..

işci.. 06 Aralık 2017 13:53

asgari ücrete kölelige son..

NEDRET ELMACI 06 Aralık 2017 10:13

Teşkilatımızın alacagı kararların her daim arkasındayız zafer direnen emekçinin olacaktır hak mucadelemizde rabbim yar ve yardımcımız olsun #HEPİMİZBİRİZ#

nedret elmacı 05 Aralık 2017 13:39

Teskilatımızın alacagı eylem kararlarının her daim sonuna kadar arkasındayız zafer direnen emekçinin olacaktır alınterinin ve emegin karsılığı alınacaktır #türkmetal# #hepimizbiriz#