Bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri YEDAM'a davet etti

İyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak için ramazan ayının önemine dikkat çeken Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı, 7'den 77'ye her yaş grubundan bireylere bağımlılıktan uzak bir yaşam sürmesi için çağrıda bulunarak, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Yeşilay Danışmanlık Merkezine (YEDAM) davet etti.

Bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri YEDAM'a davet etti

Çerkezköy Bakış - Yeşilay Tekirdağ Şube Başkanı Zafer Soykırlı, tüm İslam âlemiyle birlikte Ramazan ayına ulaşmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Soykırlı, yaptığı yazılı açıklamada, “Ülkemiz ve tüm İslam âlemine hayırlı Ramazanlar diliyorum. Ramazan ayı nefsimizi kontrol altına aldığımız, irademize hâkim olduğumuz bir ay. Bağımlılıklardan uzak durmak; ruhen ve bedenen kötü alışkanlıklardan arınmak için de çok güzel bir fırsat. Bu ay sağlığımızın kıymetini bilmek için kendimize vesileler oluşturarak ve bağımlılık yapacak tüm madde ile davranışlardan uzak durarak Ramazan’ı hakkıyla yaşayabiliriz. Tüm vatandaşlarımız sağlığa ve sıhhate davet ederken, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Tekirdağ YEDAM ve Çorlu YEDAM’da beklediğimizi hatırlatmak isteriz. Halkımıza bir kez daha hayırlı Ramazanlar; sağlıklı ve bağımlılıktan uzak günler diliyorum” dedi.

YEDAM’DAN BAĞIMLILARA VE AİLELERİNE ÜCRETSİZ DESTEK

Yeşilay’ın, Tekirdağ ve Çorlu Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) bağımlılar ile yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve sosyal hizmet desteği sağlandığını ifade eden Soykırlı, “YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ile ayaktan terapi hizmetleri sunuyor. Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de 105 YEDAM bulunuyor ve YEDAM’lara 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden de ulaşılabiliyor. YEDAM’ın tüm faaliyetleri Tekirdağ ve Çorlu’da da yürütülüyor; bağımlılar ve aileleri merkeze gelerek ya da telefonla ulaşarak destek isteyebiliyor. Yeşilay Tekirdağ Şubesi ve YEDAM’lar, bağımlılıklarla mücadele için aralıksız çalışmaya devam ediyor” dedi.