Binlerce kişi hep birlikte oruç açtı

Çerkezköy Belediyesi'nin pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenleyemediği mahalle iftarları bu yıl yeniden kuruldu. 'Soframızı paylaşıyoruz' sloganıyla Bağlık ve Fatih Mahallesi'nde kurulan iftar sofralarına binlerce kişi katıldı.

Binlerce kişi hep birlikte oruç açtı

Çerkezköy Bakış - Soframızı paylaşıyoruz” sloganıyla ilk iftar sofrası 8 Nisan Cumartesi günü Bağlık Mahallesi Muhtarlığı etrafından kuruldu. İftar masalarının çevresine kurulan birçok noktadan yemek dağıtımı yapıldı. İftara katılan yaklaşık 3 bin kişiye çorba, pilav ve tas kebabı ile ayran, hurma su ikramında bulunuldu. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'da kepçe ile vatandaşlara tabldotlarına yemeklerini doldurdu. İftara Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Bağlık Mahallesi Muhtarı Tahsin Akgün, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Nedim Yılancı, meclis üyeleri de katıldı. Kaymakam Duru ve Başkan Akay, okunan ezanın ardından vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

İKİNCİ İFTAR SOFRASI FATİH MAHALLESİNDE KURULDU

ikinci iftar sofrası ise Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dinarsu firmasının katkılarıyla 9 Nisan Cumartesi günü Fatih Mahallesinde kuruldu. Adliye Binası’nın arkasındaki otopark alanında kurulan mahalle iftarına Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Nedim Yılancı, CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, meclis üyeleri, Dinarsu firmasının yetkilileri ve Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Çetin ile birlikte katılan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pandemi nedeniyle 2 yıldır sokak iftarı düzenleyemedik. Gerçekten çok özlemişiz vatandaşlarımızla birlikte aynı sofrayı paylaşmayı. Vatandaşlarımız oldukça ilgi gösterdi iftar sofralarımıza.” dedi.
İftar sofralarının kurulacağı mahalleler ve tarihleri önümüzdeki günlerde Çerkezköy Belediyesi tarafından açıklanacak.