Hafta Sonu Düşüşü

Interpol'ün aradığı uyuşturucu tacirleri İstanbul'da yakalandı Interpol'ün aradığı uyuşturucu tacirleri İstanbul'da yakalandı

Hafta sonu, Bitcoin fiyatı 67.000 doların hemen üzerinde seyrederken, İran'ın İsrail'e drone saldırısında bulunduğu haberleriyle birlikte 62.000 doların altına geriledi. Ancak, bu sabah itibarıyla Bitcoin fiyatı tekrar yukarı yönlü bir ivme kazandı ve 66.600 doların üzerine çıktı. Günlük yükseliş yüzde 3'ü aştı.

Beklentiler ve İran'ın Açıklaması

Yaşanan düşüşün ardından, geniş çaplı bir savaş ihtimalinin görülmemesi ve İran'ın operasyonun sona erdiğini açıklaması, piyasalarda olumlu bir hava oluşturdu. Bu durum, Bitcoin'in hızlı bir toparlanma sürecine girmesine neden oldu.

Piyasa Genelindeki Durum

Bitcoin'deki yükselişin yanı sıra, piyasa genelinde de alımların arttığı gözlendi. Ethereum gibi diğer kripto paralar da hafta sonu yaşanan düşüşü telafi ederek yukarı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Ethereum fiyatı, 2.900 doların altına geriledikten sonra bugün 3.230 doların üzerine çıkarak günlük yükselişini yüzde 5'e kadar genişletti.

Kaynak: Haber Merkezi