Cengiz Topel Caddesi üzerinde Çerkezköy Tepe Camii Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından hayırseverlerin katkılarıyla yapılacak ve külliye şeklinde inşa edilecek olan projenin temeli 4 yıl önce atıldı. Ancak yaşanan maddi imkansızlıklar nedeniyle cami inşaatı çok yavaş ilerliyor.

MADDİ İMKANSIZLIK VAR

Tamamlandığında içinde Cami, Taziye Evi, Yatılı Kuran Kursu, Sosyal Tesisler (Kreş ve Gençlik Merkezi) ile Müftülük Hizmet binasının yer alması planlanan külliyede, maddi imkansızlıklar nedeniyle şuana kadar sadece caminin inşaatı başladı. Onunda bir kısmı tamamlanabildi.

HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ BEKLENİYOR

Çerkezköy Tepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Galip Güngör, “Çok şükür çatımızı kapattık. Şimdi iç ve dış cephesi kaldı. Hayırseverlerin katkılarıyla kalan kısmında bitirmeyi umuyoruz. Hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz. Çerkezköy sanayi kenti. Birçok sanayicimiz, zengin iş insanımız var. İnşaatı onların desteği ile bitirmek istiyoruz. Yardım yapılsa tamamlanması kısa sürede biter. Vatandaş gelir derse ki ben bu kalan yeri bitireceğim onun ismini de verebiliriz. İnşallah öyle bir babayiğit çıkar.” dedi.

Polisten 10 adrese uyuşturucu baskını Polisten 10 adrese uyuşturucu baskını

Güngör, “Cumhuriyet Mahallesi Feyzullah Toprak Konutları Karşısı No:1’de faaliyet gösteren Çerkezköy Tepe Camii ve Yaşatma Derneği’ne vatandaşlar derneğin TR400020500009566482300001 nolu iban hesabına bağış yapabilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tuba SÜVEREKLİ