Çayır tırtılı zararlısına drone ile müdahale edilmesi planlandı

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, ayçiçeğinde görülen çayır tırtılı zararlısının görüldüğü yerlerde Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürlüğüne ait dronelardan çiftçilerin yararlandırılması konusunda mutabakata varıldığını ifade etti.

Çayır tırtılı zararlısına drone ile müdahale edilmesi planlandı

Tekirdağ'da ayçiçeği ekili arazilerde çayır tırtılı zararlısı tespit edildi. Bununla ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel. Yazılı bir açıklama yaptı.

DRONE İLE MÜCADELEYE İZİN VERİLDİ

Yel, “Ülkemizin bazı illeri ile beraber Tekirdağ'da da ayçiçeklerinde görülen çayır tırtılı zararlısı İle mücadele edebilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı dün yayınladığı bir genelge ile drone ile mücadeleye izin vermiştir. Bu kapsamda bugün Tarım İl Müdürümüz sayın Oktay Öcal ve Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdür Vekili sayın Neşe Sarılgan’la yaptığım görüşmeler neticesinde tırtıl zararlısının görüldüğü yerlerde Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürlüğümüze ait dronelardan çiftçimizin yararlandırılması konusunda mutabakata vardık. Konuyla ilgili öğleden sonra bir planlama yapılıp derhal sahada çalışmaya başlanacaktır. Çok değerli çiftçilerimizin bilgisine sunar, bol ve bereketli kazançlar dilerim.” dedi.

Çerkezköy Bakış Gazetesi